Wpis z mikrobloga

@zakoo: @julia_lorelei: Duomo jest przepiękne, moim zdaniem lepsze niż Sagrada Familia. Warto wejść na dach, ilość detali powala, a i widoki zacne.

Mediolan da się lubić, ale trzeba sobie dobrze zaplanować trasę i miejsca. No i masz blisko nad Como, a to już w ogóle magia.
  • Odpowiedz
@Krupier: to mają być 3-4 dni w miłej okolicy. Zjeść coś dobrego, pokręcić się po mieście, zobaczyć coś interesującego, nie zmarznąć i spadać ( ͡° ͜ʖ ͡°) optymalny byłby Rzym, ale ileż można. Ile Rzymu w Mediolanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zakoo: Rzymu w Mediolanie niewiele. ;) 1 dzień wystarczy na Mediolan spokojnie. W pozostałe dni koniecznie pojedź nad Como i do Bergamo. Do Bergamo to jakieś pół godziny drogi pociągiem, nad Como jakaś godzinka. Pociągi jeżdżą bezpośrednio z Mediolanu do Lecco nad jeziorem, a tu na miejscu już jakiś rejsik statkiem lub wjazd kolejką linową na góry.
  • Odpowiedz
@Krupier: wiem, byłam w Mediolanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardzo dobrym pomysłem jest wybranie lotniska w Bergamo, jednodniowe zwiedzanie miasteczka i dopiero kolejnego dnia przyjazd busem (około godzina drogi) do Mediolanu. Myślę, że jak na pierwszy raz to jeden dzień w Mediolanie nie wystarczy, bo to miasto to nie tylko Duomo ;) Polecam wybrać się do Palazzo Lombardia, wjechać na 39 piętro i podziwiać piękne widoki. Warto
  • Odpowiedz