Wpis z mikrobloga

Mam już drugą klawiaturę mechaniczną. Tego się nie da opisać, w większości przypadków jak spróbujesz to nigdy nie będziesz chciał wrócić do membranowej.
@RaRaj: do 100zl to dostaniesz max jakiegos hykkera w ktorym #!$%@? ci sie tab po jakims czasie, a oprocz tego jest na niebieskich przelacznikach czyli tych glosnych; pisanie na nich jest spoko ale w biurze to cie po jakims czasie wyjebia bo ta klawiatura moze denerwowac
ogolnie chcac klawiaturke mechaniczna to trzeba wydać 200+, chyba ze chcesz thora 300 z polski albo ck104
logitech k120 - najklasyczniejsza i praktycznie nie do zajechania


@William_Lawson: mam teraz podpiętego logitecha k120, ale tylko dlatego, że w biedronkowej mechanicznej są popsute klawisze funkcyjne - były takie od momentu zakupu i tego po prostu nie zauważyłem, zazwyczaj ich nie używam, ale od tygodnia muszę. Najtańszy mechanik jest jednak lata świetlne przed logitechem, jeśli chodzi o wygodę pisania, a pisze naprawdę dużo.
@Qontrol: Pomijając zwiększoną żywotność takiej klawiatury chodzi o wygode uzytkowania. W duzym skrocie: naciskajac klawisz w klawiaturze membranowej i zwiekszajac sile dochodzimy do "szczytu" ktory zalamuje membrane i dopiero po uderzeniu w "dno" aktywujemy klawisz, takie klikanie w gąbke. W przypadku klawiszy mechanicznych ta specyfika jest inna i albo czujemy pod palcem mile klikniecie (np. cherry mx brown), czujemy i slyszymy klikniecie (np. cherry mx blue), albo klawisz jest po prostu
@RaRaj: Z tanszych klawiatur polecam Gigabyte K83 na Cherry MX Red albo Steelseries 6GV2 na Cherry MX Black (Blacki sa na mocniejszych sprezynach, czyli trzeba uzyc kapke wiecej sily do wcisniecia klawisza - mowia ze lepiej sie sprawdza w grach). W miare tania jak na mechanika - jakies 280zl za Gigabyte, Steelseries mozna znalezc nawet za jakies 240. Bez fajerwerkow, standardowy uklad klawiszy i brak podswietlenia. Do tego zamow sobie gumowe