Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś kto zna sie w tym temacie byłby w stanie mi pomóc?
Niedawno rozpocząłem nową prace, mimo wszystko nie spodobało mi się i złożyłem wymówienie. Jestem na umowie (etat) 3 miesięczna próbna z 2 tygodniowym czasem wypowiedzenia. I tutaj jest moje pytanie.

Wypowiedzenie złożyłem 17 lutego (Sobota), kierownik zapoznał się z wypowiedzeniem i podpisał ję (na moim wypowiedzeniu jest podpis kierownika z datą wpłynięcia 17 lutego)

Z tego co wyczytałem w internecie czas wypowiedzenia liczy się od najbliższej soboty.
Czy będzie to sobota 17 lutego (czyli dzień w którym złożyłem wypowiedzenia) czy NASTEPNA czyli 24 lutego od którego moje 2 tyg. wypowiedzenie wchodzi w grę?
#prawo #pracbaza #praca #prawopracy #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Zgodnie z kodeksem pracy, jeśli w firmie byliśmy zatrudni krócej niż 6 miesięcy, okres wypowiedzenia wynosi dwa tygodnie. Gdy okres zatrudnienia jest dłuższy niż 6 miesięcy, ale krótszy niż 3 lata, wówczas okres wypowiedzenia to miesiąc. Na najdłuższy, bo trzymiesięczny, mogą liczyć ci, którzy u tego samego pracodawcy przepracowali co najmniej trzy lata.

Jeśli dostaliśmy umowę terminową na czas określony, to rozwiązuje się ona z upływem terminu, na jaki została
@spidero: > Jeśli dostaliśmy umowę terminową na czas określony, to rozwiązuje się ona z upływem terminu, na jaki została zawarta. W przypadku, gdy zatrudnienie ma trwać dłużej niż 6 miesięcy, wówczas obie strony (tzn. pracownik i pracodawca) mogą przewidzieć w umowie wcześniejsze jej rozwiązanie za dwutygodniowym wypowiedzeniem.

już nie obowiązuje :) Każdą umowę można wypowiedzieć, nawet te krótsze niż 6 miesięcy
@AnonimoweMirkoWyznania: Idź po prostu do kadrowej. Ona ma to gdzieś czy się tam Tobie podoba czy nie, ją interesuje tylko, żeby jej w papierach się zgadzało.
Na moje to niestety musisz tydzień przepracować jeszcze, bo analogicznie do miesiąca:
składasz wypowiedzenie ostatniego dnia miesiąca -> obowiązuje Cię okres liczony od 1. np. teraz (dzisiaj już) składasz wypowiedzenie (masz miesiąc) to musisz jeszcze przepracować do końca marca. Jeśli wypowiedzenie złożysz jutro (czyli 1.