Wpis z mikrobloga

#elektronika #telefony #prad #lifehack #oszczednosci #cebula #cebuladeal Mireczki, czy Ktoś ogarniety jest w stanie obliczyć, ile zaoszczędzę na takiej cebuli, że powerbank ładuje sobie za darmo w pracy a potem ładuje nim telefon i tablet w domu..

Pojemność [mAh]: 20000

https://www.morele.net/powerbank-hama-power-pack-joy-20000-mah-czarny-2x2-1a-001788490000-1551078/
Pobierz K.....1 - #elektronika #telefony #prad #lifehack #oszczednosci #cebula #cebuladeal Mi...
źródło: comment_WmpvxotaXq34ObyjpdZc8vdVmig2Cws4.jpg
  • 11
@Kopytko1: U nas na budowie jeden nowy tak robił(wyłączyli mu prąd za długi i ładował prąd dla dziewczyny)ale i tak wszyscy się z niego śmiali,nie narażaj się na to mireczku. To kilka złotych miesięcznie oszczędności będzie...
2000mAh = 2Ah
USB działa na 5V
czyli 5 * 2 = 10Wh
po 100 dniach zużyjesz 1kWh, ile kosztuje u Ciebie sprawdzisz na rachunku.

(wiem, że nie wliczyłem żadnych strat)
@darek-jg: o faktycznie :), no to po 10 dniach.

Nie przeliczyłem na 230V, bo przeliczyłem wcześniej na Waty (a Waty to A * V). I piszę tylko o energii w powerbanku, nie tej z gniazdka, bo do tego potrzeba by było znać sprawność samego powerbanku, ale również zasilania portu USB z którego to jest ładowane. To jest w dużym uproszczeniu po prostu ;)

Odpowiadając na "ile zaoszczędzę na takiej cebuli" -
@Kopytko1: 20 000 mAh pojemności przy napięciu około 4.2V daje nam 84Wh. Doliczmy z grubsza straty na ładowaniu co daje 100Wh.
10 ładowań od 0 do pełna to 1kWh. Średnią cenę za 1kWh można przyjąć że wynosi 0.6zł
Po 100 ładowaniach jesteś 6zł do przodu. Rok ma jakoś koło 275 dni pracujących (chyba)
Daje to roczną oszczędność 16,5zł
czy warto?