Wpis z mikrobloga

1991 rok, Grand Prix Kanady, ostatnie okrążenie wyścigu. Nigel Mansell prowadzi z dużą przewagą i wydaje się, że pewnie zmierza po zwycięstwo, macha do fanów. Nagle na wyjściu z nawrotu jego samochód nie przyspiesza i Brytyjczyk staje na poboczu. Awaria? Nie - Nigel zapomniał zrzucić biegi na dohamowaniu, obroty spadły zbyt nisko i silnik zgasł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy okazji bardzo polecam autobiografię Adriana Neweya - How to Build a Car: The Autobiography of the World’s Greatest Formula 1 Designer. Co prawda jestem dopiero gdzieś w 1/3, na etapie testowania aktywnego zawieszenia w FW14B, ale jest dużo ciekawostek zza kulis oraz procesu projektowania samochodu, często okraszone rysunkami. Niestety dostępna tylko w zagranicznych sklepach, oczywiście po angielsku.

#f1 #f1historia
  • 7
Przy okazji bardzo polecam autobiografię Adriana Neweya - How to Build a Car: The Autobiography of the World’s Greatest Formula 1 Designer.


@radd00: Jestem dopiero na etapie leyton house 881 ale książka bardzo dobra. Mam w planach napisać post o dobrych książkach o F1 ale czasu mało. Miesiąc temu skończyłem Steve Matchett - The mechanic's tale i jeśli ktoś chce zobaczyć F1 od kuchni to książka dla niego.

@the_white_crystal: Trudno
@Karbon315: Ja jestem świeżo po autobiografii Marka Webbera i całkiem spoko, choć bez rewelacji. Szczególnie męczący jest styl w jakim jest napisana, choć nie wiem na ile to wina przekładu a na ile umiejętności pisarskich Marka (chociaż niby w epilogu są podziękowania dla ghost-writera).

Chciałem sobie zobaczyć na Goodreads, co jeszcze ciekawego w temacie wyścigów, ale dostałem takie coś ( ͡° ͜ʖ ͡°):
Pobierz
źródło: comment_XdEeiIMqIUDMLIMtAkN8xh2m3khvK1sd.jpg