Wpis z mikrobloga

@File_not_found
przyjezdny Polak = słoik
uchodźca = kumpel
( ͡° ʖ̯ ͡°)

@DJArmani a to nie zachęta do seksu z kobietami, które uciekły przed wojną zamiast z Niemkami (wydaje mi się, że gdzieś widziałem to zdjęcie z podpisem mówiącym, że to z Wielkiej Brytanii) ( ͡º ͜ʖ͡º)?
  • Odpowiedz
@File_not_found: Aż miło o poranku zobaczyć film w którym szczęśliwi ludzie mówią, że na ulicach Warszawy wszyscy są mile widziani. Szkoda tylko że życiowi frustraci się pienią bo nie mieści się to w ich małych głowach.
M.....0 - @Filenotfound: Aż miło o poranku zobaczyć film w którym szczęśliwi ludzie m...
  • Odpowiedz
  • 23
@wesoly_urolog: Nie miałbym obaw przed cudzoziemcami ogólnie, a przed duża ilością uchodźców ekonomicznych z krajów islamistycznych. Obawy byłyby związane nieprzystosowaniem obyczajowym oraz kulturalnym. Bałbym się też potencjalnego łagodzenia kar w stosunku do nich jak to ma miejsce w niektórych krajach zachodnich.
Ale nie twierdzę, że wszyscy są złymi ludźmi i z nikim bym nie mógł się zakumplować, po prostu nie obyłoby się bez obaw. A plakat przedstawia stwierdzenie absolutne, że
  • Odpowiedz
@Piesa każdy ma jakieś obawy, ci z plakatu mogą ich nie mieć i ja jestem z tym ok. Mieszkam na takim osiedlu, że raczej boje się niektórych sąsiadów Polaków niż randoma z Chin, Indii czy Alaski. Bo nie tylko o "Syryjczyków" chodzi. Temat jak zwykle jest szeroki, ale uważam, że każdemu warto dać szansę i pomóc, jesli tej pomocy potrzebuje.
  • Odpowiedz