Wpis z mikrobloga

Stanąłem na grzejniku (jedną nogą). Kaloryfer poszedł w dół i wypadły z niego te śrubki ;d zatrzymał się na szafie i na szczęście nic nie stało się rurom i woda nie poleciała. Póki co coś podłożyłem i zaparłem go. ten jeden podtrzymujący haczyk jest złamany. Sam tego nie ogarnę. Jakiego fachowa wezwać? Zwykłego majstra czy hydraulika?
#remontujzwykopem #hydraulika #kiciochpyta
Wynoszony - Stanąłem na grzejniku (jedną nogą). Kaloryfer poszedł w dół i wypadły z n...

źródło: comment_S6S5AnZDx897KYZHbQSDpAAOQWKkiMEB.jpg

Pobierz
  • 61
@Wynoszony: Hydraulika do dwóch kołków wzywacie? xD ehh wykopki.

Odkręcasz to co ktoś wyrzej zaznaczył strzałką. W środku ampolem zakręcasz zawór. Następnie podstawiasz wiaderko, płaski pojemnik, cokolwiek i odręcasz grzejnik od zaworu. Delikatnie, czekasz aż z grzejnika cała woda wyleci (mozesz, a nawet powinieneś odkręcić odpowietrzenie u góry grzejnika żeby było szybciej. Jak wyleci cała woda odkręcasz grzejnik do końca, zdejmujesz, odstawiasz na bok. Zdejmujesz mocowanie z grzejnika. Przykłądasz do ściany
@DJArmani: W sumie to nawet nie wiem ile weźmie pan Miecio, zapewne najpierw porozgląda się po mieszkaniu, jak zobaczy 60" TV to stawka wzrośnie :>

Po prostu dla mnie szybciej było zrobić samemu, napisałem, że zajmie godzinę, bo OP będzie to robić pierwszy raz. Jak ktoś ma obycie z narzędziami to i w kwadrans rano przed wyjściem do pracy idzie ogarnąć. Jak kogoś wynajmujesz to cały dzień #!$%@?.
@foxbond: Pewnie masz rację, może i mógłbym to ogarnąć, ale prawdopodobieństwo że mogę coś zrąbać jest na pewno wyższe niż jak zrobi to fachowiec. Jak nagle coś pójdzie nie tak to fachowiec będzie wiedział co zrobić.

Nie wiem co to ampol(sprawdziłem co to, i raczej nie mam tego w mieszkaniu) i w którą stronę zakręcić żeby było dobrze. Jak całe mieszkanie zaleje i sąsiadów to dopiero będą koszty. xdd

PS nie
@Wynoszony: uuuuu, to będzie, że informatyk cena usługi +200% ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zakręca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, ten element w środku będzie się chować (wchodzić bardziej do środka)

Jasne, jak się nie wie jak to mozna tylko gorzej zrobić ;) Daj znać ile sobie policzy, bo ciekaw jestem.
@Cash1337: Nie zrobiłem błędu ortograficznego (ó) tylko faktycznie miałem na myśli "o". Tak, to faktycznie jest imbus, ale tak mówią w moim otoczeniu i napisałem jak słyszę "daj mi ampola" a nie "daj mi ampula" ;p
@Wynoszony: do światłych rad kolegów wyżej dodam jeszcze jedną: niezależnie, czy będziesz to wieszał sam, czy z fachowcem, wymień te oryginalne kołeczki na coś solidnego. Grzejnik pełen wody waży kilkadziesiąt ok, a jak widać na zdjęciu wisiał na dwóch kołkach fi8 po każdej stronie - no luuudzie! Teraz się dobrze skończyło, bo była szafa, ale za rok czy pięć małżonka będzie wieszać firanki, dziecko będzie się w zdobywanie K2 bawić, czy