Wpis z mikrobloga

Czy w wieku 16 lat siłownia jest dozwolona(znowu znalazł się jskiś mirek, który twierdzi, że w takim wieku stawy mogą mi ,,się zepsuć")? Mam 186 i 98 = jjestem ulany chyba w 30-35%(z grafik jestem podobny do takich osób). PS przepraszam za spam, ale chcę być wszystkiego pewnym ( ͡° ʖ̯ ͡°) #mikrokoksy #silownia
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jazmojegopokoju: jak zaczynalem mialem 12/13 lat, nie przestalem rosnac (198 cm here), nigdy na silowni nie doznalem zadnej kontuzji (a mialem ich duzo, glownie przez siatke I kosza). Silownia jesli zachowamy zdrowy rozsadek I odpowiednia technike jest chyba najbardziej bezpiecznym sportem.
  • Odpowiedz
@jazmojegopokoju: W skrócie. Masz plan treningowy, którego się trzymasz przez dłuższy czas (dopóki Ci się nie znudzi, lub przestaniesz progresować - ale tutaj dochodzą też okresowe deloady - roztrenowania) i za każdym razem jak jesteś na siłowni to zwiększasz objętość treningową (objętość treningowa to = ciężar x ilość serii x ilość powtórzeń, cokolwiek zwiększysz - rośnie objętość treningowa). Nasze ciało adaptuje się do wszystkiego, dlatego czym większy masz staż tym
  • Odpowiedz