Wpis z mikrobloga

Witam Mirki i Mirabelki.
Stoję przed trudnym wyzwaniem otworzenia pierwszego konta w banku i wybór padł na PKO BP. Motywuje mnie głównie to, że dziewczyna ma tam konto. Nie wchodzi w grę przenoszenie jej. Tutaj moje pytanie:
Czego się bać, gdzie uważać przy wizycie w oddziale? Na oku mam "Konto dla Młodych" bo jest skierowane do mojej grupy wiekowej. Zależy mi na możliwie jak najmniejszych kosztach związanych z prowadzeniem konta (czyli czy nie zbankrutuję na tym koncie). Ilu złotych miesięcznie mogę się spodziewać w w/w banku? Czy są jakieś kruczki w cenniku albo umowie których powinienem się wystrzegać (mówiąc kruczki, mam też na myśli opłaty za pierdoły na które łatwo nie zwrócić uwagi przy czytaniu cennika)? Przez konto będą przechodzić małe pieniądze. Raczej nie więcej niż 300zł miesięcznie przy normalnych wiatrach.
Z góry dziękuję za odpowiedź i rady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bank #pkobp #finanse #bankowosc #pieniadze
  • 12
@Kviingu No to jak tak często masz zamiar robić do niej przelewy, a ona do Ciebie że to najważniejsza kwestia, to dużego wyboru nie masz. Załóż to Konto dla młodych, bo cóż więcej poradzić na tę beznadziejną sytuację.
@Kviingu, zasady są klarowne, bez żadnych kruczków: w przypadku PKO Konta dla Młodych wszystko jest za darmo - prowadzenie konta, przelewy, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie oraz karta - wystarczy 5 transakcji na dowolną kwotę w miesiącu, w przeciwnym razie maksymalny koszt karty to 5 PLN. Dodatkowo w aktualnej promocji konta młodzieżowego możesz otrzymać 100 PLN do wykorzystania na Allegro, promocja opisana jest na naszej stronie: https://www.pkobp.pl/lps/pko-konto-dla-mlodych/?portal=704.