Wpis z mikrobloga

Mireczki mam internet w domu na światłowodzie niby 150mbit (fakt, na kablu te okolice pójdą), na wi-fi w gównorouterze ZTE jakieś 10-20mbit xD Chciałbym kupić router 5Ghz, który mi dociągnie do okolic 50-70mbit i będę szczęśliwy. Co polecicie? Tak okolice 150-200zł. Może jakiś Xiaomi lepszy z Chin xD czy nie dadzą rady.
Kartą WI-Fi na 5Ghz mam TP-Link AC600.

#siecikomputerowe #pcmasterrace
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dudek89: 50-70Mbit jestes w stanie spokojnie wyciągnąć na 2.4GHZ. Musisz mieć tylko router pracujący w trybie MIMO i musisz użyć kanału 40MHZ. W 5GHZ zasięg urządzenia spada Ci co najmniej o połowę.
  • Odpowiedz
@Dudek89: poskanuj okoliczne sygnały, zmierz poziom wyjściowy własnego routera, zmień kanał na mniej oblegany(w razie potrzeby). Ściana nośna, jeśli zbrojona, to już całkiem solidna przeszkoda. Możesz też pokusić się o jakiś przedłużacz sygnału. Czemu podaje wartości w megabitach? Prze ciebie wszystko muszę dzielić przez 8
  • Odpowiedz
@marek-sisey-tymoszczuk: przestawiłem kanał na drugi koniec w stosunku do reszty. Sąsiedzi lecą na kanałach 1-5, ja na 10 i te okolice. Używam Repetera xiaomi bo bym w sypialni w ogóle nie miał sygnału.
Dodali mi teraz jakiś durnowaty TP-Link na próbę, ale zero poprawy, bo i nie wiem jakby miało poprawić.

No sprzęt mi się bardzo słaby wydaje.

Problemu z 5Ghz by nie było, bo mam kartę taką i telefon
  • Odpowiedz
@Dudek89: no to co, wymienisz cały sprzęt? Bo pewnie karty też trzeba będzie... Można również spróbować wpiąć drugi router kablem wyłączając w twoim wi-fi. Najlepiej zrobić próbę przed zakupem.

edit: dopisałeś o karcie, ok. Ty po prostu chcesz wymienić sprzęt i oczekujesz że mirki cię utwierdzą w tym zamiarze. :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brokenik: @marek-sisey-tymoszczuk: na wyższej częstotliwości ciężej o dobry zasięg, ale nie znaczy to, że przy wymianie urządzenia zasięg będzie mniejszy, szczególnie jak wymienisz gównorouter na coś lepszego. W moim przypadku mocniejszy router ma lepszy zasięg na 5 GHz niż stary na 2,4 GHz. Oczywiście na niższej częstotliwości jest jeszcze lepiej.
@Dudek89:
  • Odpowiedz