Wpis z mikrobloga

Mireczki z #bazydanych może #informatyka mam parę pytań jako totalny laik, który jeszcze nawet nie programował obiektowo.
Dopiero zaczynam swoją przygodę z kursem Bazy Danych na studiach i totalnie nie wiem jak ruszyć te zadania.
To oczywiście podstawy podstaw. Jednak prowadzący nic nam nie powiedział poza faktem żebyśmy najlepiej skupili się na MySQL.

1. Zapoznanie się z wybranymi systemami zarządzania relacyjną bazą danych np. MySql/
MariaDB, PostegreSQL, MS SQL Server, MS Access, Apache Cassandra.
2. Znaleźć w sieci przykładową bazę danych zapisana w formacie SQL dla wybranego
SZBD.
3. Przedstawić zainstalowany system bazodanowy wraz z zaimportowaną do niej
przykładową bazą.
4. Omówić zaimportowany plik pod kątem poleceń SQL DML: CREATE, ALTER, DROP.
5. Korzystając z dowolnego języka programowania ustanowić połączenie z
zainstalowanym system bazodanowym i wykonać proste zapytanie typu SELECT.

Co powinienem pobrać z internetu? Będę potrzebował jakiejś aplikacji na wzór kompilatora?
Z chęcią przyjmę każdą wskazówkę, jestem totalnie zielony, a nie lubię marnować czasu na domniemywanie jak się w ogóle za coś zabrać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 10
  • Odpowiedz
@cl_master: musisz sobie pobrać sample database, np. northwind bodajże dla ms sql. Poczytaj jak działają SZBD (ang. DBMS). Podpowiedz z mojej strony ze zapytania są interpretowane przez silnik zapytań dla danego SZBD.
  • Odpowiedz
Po kolei na przykładzie SQL Server
1. SQL Server Express - cały RDBMS
2. AdventureWorks - przykładowa baza danych dla SQL-Servera
3. SQL Server Management Studio - IDE dla SQL Servera, jak zainstalowałeś pełną wersję Expressa to już będziesz mieć
4. SQL Server Management Studio - możesz pisać w SQL, więc możesz przedstawić działanie.
5. Java/C# i standardową biblioteką podłączyć się do bazy i wykonać selecta. Od groma tego w necie.
  • Odpowiedz