Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Google nie zwróciło mi nawet żadnych sensownych wyników dla zapytania "czasy, gdy nagrywało się gry na CD", to chociaż tu napiszę: tęsknię za czasami, gdy miałem 9~19 lat, GG służyło do rozmów, a nie wyświetlania reklam, mp3 przynosiło się najpierw podzielone na dyskietki z kafejki, później na dysku od kumpla, później na płytach, później ściągało 3 dni przez neta z Kazaa. Tęsknię za czasami, gdy oglądałem teledyski T.A.T.U. (proszę bez hejtu i tak fajne dupy były) w rozdzielczośći 120x240 i była to zajebista jakość. Gdy samemu się składało kompa, a starą grafikę oddawało do komisu.

Gdy miało się modem i nawiązywało kontakty na grupach dyskusyjnych, pisało odpowiedzi offline i łączyło się, żeby zmieścić się w 1-2 impulsach. Jak została chwila, to wchodziło się szybko na IRCa albo jakiegoś czata i czytało offline co tam się scacheowało. Ktoś rozwiązywał krzyżówki z Komputer Świata? Ja tak, wchodziłem, czekałem aż aplet się załaduje (tutaj pokolenie powyżej '00: a co to aplet?), rozwiązywałem i wysyłałem rozwiązanie na maila. Raz wygrałem chyba 60 zł (nie pamiętam w sumie), listonosz przyniósł przekazem pocztowym i miałem ustawione życie na dwa tygodnie.

Gdy jedno demo ogrywało się pół roku, bo gry były za drogie. Gdy w pismach o grach były recenzje bez emotek, a reklamy stanowiły nie więcej niż 10% zawartości. Gdy poznawało się pierwsze fajne zespoły rockowe lub pop-rockowe. Gdy grało się w MUD-y (kto grał, ten plusuje), chociaż były już od dawna gry graficzne, ale MUDy miały klimat. Gdy graficzne gry RPG były wyzwaniem, wymagały czasem kartek, notatek, myślenia i rozkminy.

Gdy siedziało się na IRCu. Gdy na IRCu poznało się pierwszą dziewczynę. Gdy udało się spotkać czwartą dziewczynę z IRCa :D. Gdy w końcu siódma była ładna :D. Nie no, przejaskrawiam, ale wtedy tak to trochę było. WTEDY SIĘ ROZMAWIAŁO Z LUDŹMI. Nawiązywało głębokie przyjaźnie, romanse, miało się kumpli na drugim kurna końcu Polski, miało się fajną kumpelę, którą sobie mogłeś co najwyżej wizualizować, a jej zdjęcie może zobaczyłeś w rozdzielczości 640x480 (jak miałeś farta) po pół roku znajomości i tygodniu kombinowania jak tu przesłać taki duży plik. Teraz tylko lewo, prawo, łapka w dół i w górę, po co tracić czas.

Może i kiedyś lepiej nie było, ale było. Nie jestem desperatem, jestem szczęśliwy i takie tam, nie o to chodzi. Tylko tak czasem, gdy jest chwila, których kiedyś, w liceum i podstawówce było aż nadto, gdy jest taka chwila, to sentyment nachodzi człowieka, że kiedyś siedział o takiej porze i był w środku rozmowy, która się kończyła nieraz o 5 rano, a nieraz i później, w tle leciało Within Temptation lub Guano Apes, wcześniej Iron Maiden. A w ogóle, to zanim był Internet, to co max trzeci dzień było się w bibliotece.

Jest dla takich ludzi gdzieś jakaś enklawa w internetach?

#takbylo #prehistoria #kiciochmowi #starosc #internet #truestory #takbyloniezmyslam #mud i tacy ludzie też to pewnie pamiętają, to i #rpg #papierowerpg

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: skoro bylo tak zajebiscie tak pro i ogolnie tesknisz, to czemu z anonimowych?
Wstydzisz sie tego, wstydzisz sie ze ktos sie dowie ze masz te 30+, no kutwa gdzie tu sens i logika.
Jakis chory dualizm, tesknie i wspominam, ale niech nikt na wykopie nie wie ze tesknie i wspominam, wiec ewentualne wykopki ktore maja podobne odczucia nawet nie beda mogly sie ze mna skontaktowac, zeby "porozmawiac".
#fucklogic
@AnonimoweMirkoWyznania > Może i kiedyś lepiej nie było, ale było.

Tutaj widać wyraźnie wpływy Mistrza Klocucha ( ͡º ͜ʖ͡º)

A poza tym to doskonale rozumiem co masz na myśli i aż mi się smutno zrobiło na myśl, że te czasy minęły bezpowrotnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
OP: @PurpleHaze: Może i racja, ale chciałem zachować anonimowość i tyle ;). A odpowiedzi czytam i odpisuję jak widzisz jako op, więc zawsze da się skontaktować. Wielu wykopków ma zryte berety i rzeczy które ujawniają zbyt dużo prywatności wolę pisać z anonimowych.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop}