Wpis z mikrobloga

Dzisiaj pierwszy raz na #silownia, trener pokazuje jak robić przysiady i od razu mnie poprawia, bo zaczynam od ruchu bioder do tyłu.Mówi, że to jest popularny mit po prostu schodzi się na kolanach w dół bez inicjowania biodrami do tyłu. Korzyści z nieobciążania kolan są według o wiele mniejsze niż skutki nadmiernego obciążania pleców.

Ja tam gówno się znam, to robiłem jak kazał, ale na każdym filmu było to podkreślane by inicjować ruch od bioder. Jak to w końcu jest?
#mirkokoksy #kiciochpyta
Pobierz j.....k - Dzisiaj pierwszy raz na #silownia, trener pokazuje jak robić przysiady i od...
źródło: comment_GTSPWNSgoZo1heGMS3ABZOy4ZYS1NiBf.jpg
  • 17
@jas_wedrownik: To jest nieistotne! Dowiesz się na starość.
Dzisiaj mówią tak, jutro inaczej. A6W też miało być super a odradzają. Niedawno naukowcy przebudowali piramidę żywienia, jajka już nie szkodzą, kiedyś lekarze zalecali palić, teraz odradzają, alko można było kupić w aptece a teraz nie. Żeby dzieciaki były grzeczne kiedyś ćpano je opium. Szpinak miał być super, płatki śniadaniowe też.

Nikt nic nie wie.
@jas_wedrownik jak już umiesz siady robić to robisz jak chcesz albo jak Ci pozwalają predyspozycje. Przy nauce ja też zalecam zaczynać z bioder bo uczysz się naładować tylną taśmę i nie robisz nadmiernego przodopochylenia miednicy, co jest częste właśnie jak początkująca osoba zaczyna z kolan i próbuje robić bardzo pionowo, bo nie umie złapać jeszcze równowagi.