Wpis z mikrobloga

Ze względu na moje ostatnie przeżycia oraz ciągle pojawiające się błędne przekonania o związkach, miłości czy atrakcyjności postanowiłem poprowadzić swego rodzaju batalię przeciwko niewiedzy w temacie, który dotyka człowieka na każdym kroku. Jest to głównie spowiedź przed samym sobą dlatego też prócz powoływania się na psychologię miłości, interakcje między ludźmi znajdą się tutaj porównania lub opinie wynikające z własnych doświadczeń i obserwacji, które oczywiście mogą zawierać pewne błędy lub nieścisłości. Zacznę więc od najbardziej bolących mnie przekonań społeczeństwa oraz bardzo podstawowych informacji
1. Pierwsza rzecz która dziwi mnie najbardziej to zarzucanie kobietom, zwłaszcza na tym portalu, wybierania najlepszego mozliwego partnera. Jest to o tyle pogląd irracjonalny gdyż ewolucyjnie jesteśmy zakodowani by tak właśnie czynić i nie jest to tylko kwestia bycia kobietą. Tak samo jak mezczyzni, kobiety wybierają atrakcyjnych partnerów gdzie oczywiście ta atrakcyjność jest różnie rozumiana przez dwie płcie jak i przez jednostki i nie ma w tym nic dziwnego powołując się chociażby na prostą logikę.
2. Miłość romantyczna i namiętna nie trwa wiecznie a jest najkrótszym etapem modelu związku. Błędne przekonanie co do tego czym i jaka jest miłość wynika z różnych czynnikow, między innymi nadmiernego jej propagowania w społeczeństwie i przedstawiania jako tej prawdziwej. Namiętność bez wątpienia zawsze zniknie
3. Związki rozpadają się bardzo często z powodu niewiedzy na temat jak związek się rozwija i jakie etapy przechodzi. Osoby oczekujące ciągłej namiętności czują że już nie kochają swojej połówki gdy ona mija, osoby nierozumiejący kluczowosci komunikacji i zaangażowania w związku sami prowadzą do jego rozpadu etc. Wszystko to prowadzi do różnorakich błędów poznawczych, które właśnie też chciałbym omówić w przyszłych wpisach.
To na tyle, początek mam zaliczony, opisane tu rzeczy nie są mocno odkrywcze gdyż te bardziej szczegółowe oraz zaskakujące chciałbym zamieścić w niedalekiej przyszłości. Następnym tematem będzie opisanie etapow związku i wyjaśnienia czemu wieszkosc ludzi nie zdaje sobie sprawy z prawdziwej natury miłości

A dla zainteresowanych zostawiam utwór który zawsze będę pod koniec wpisu zostawiał gdyż kojarzy mi się z daną sytuacja

https://youtu.be/vmDDOFXSgAs

#zwiazki #spowiedzwlasna
  • 6
@Solaris1

Pierwsza rzecz która dziwi mnie najbardziej to zarzucanie kobietom, zwłaszcza na tym portalu, wybierania najlepszego mozliwego partnera.


Zarzuty dotyczą raczej zełganej narracji kulturowej, wspieranej głównie przez duży wpływ epoki romantyzmu na Europę i Polskę w szczególności (plus nieauktualna wizja Matki Polki), zgodnie z którą kobiety są półboskimi istotami o czystych intencjach i pragnieniu bezinteresownej miłości. Dodaj do tego radykalny feminizm czwartej fali, który dominuje w mediach głównonurtowych i pluje na mężczyzn