Wpis z mikrobloga

Witam was #mikrokoksy. Konto mam od niedawna, ale czytam was od jakiegoś czasu.

Korzystałem z kalkulatora BMI w aplikacji Dieter, od jednego z wykopowiczów i wyszło, że jestem na granicy normalnej wagi/nadwagi.

Postanowiłem coś z tym zrobić.
Osobiście nie znam się w ogóle na żywności, a chciałbym się w tym temacie zakręcić, aby w wieku 40 lat nie dostać jakiegoś zatoru.

Mam psa i co weekend robimy długie spacery, ale są one raczej rekreacyjne. Myślałem, żeby dołożyć do nich jakiś bieg i stopniowo gubić masę tłuszczową i poprawiać kondycję, ale zamiast co tygodniowych będę chodził codziennie.

Później rozpocznę jakieś ćwiczenia + siłownia jak znajdę jakąś w okolicy.

Kwestia diety. Jako że pracę mam siedzącą, a wieczorem lubiłem sobie odpalić netflixa i do tego jakieś chipsy, cola, pizza, co tylko było pod ręką i tak aż do momentu pójścia do łóżka.
Poza BMI co rano czuję się niewyspany, źle sypiam, budzę się, przewracam z boku na bok.

Na pewno z diety wyrzucam fastfoody i wszelkie chipsy i inne tłuste przekąski. Wchodzi kurczak, ryż, kasza, warzywa.
Odpada wszystko co ma laktozę, bo męczy mnie już od pierwszego łyka mleka (nietolerancja stwierdzona).

Co mogę jeszcze zmienić w diecie i zachowaniu? Co pozwoli mi zrzucić wagę i utrzymać kondycję?
  • 6
@ObywatelSwiata: Często zmieniaj jadłospis, żeby się nie znudziło (a zwykły kurczak i ryż zrobią to szybko). Jak wywalisz chipsy, cole i pizze to już dużo, za głowę się można złapać ile same takie zapychacze mają kalorii ;) Jak nie masz siłowni to możesz się też trochę kalisteniką i drążkiem pobawić. Spacery są okej, jak chcesz biegać, to rób to co kilka dni i nie przesadzaj - a na pewno nie na
@przemeklif: Mają mają. Mam ten cholerny odruch sięgania po coś do jedzenia wieczorem, co prawda zastąpiłem chipsy, ale bagietką czosnkową i zastanawiam się czy nie na jedno wychodzi - ale zjadłem tylko pół.
Najgorsze jest to, że nie jadłem bo byłem głodny, jadłem bo tak. Siedzę w pracy czy w domu (zazwyczaj przed kompem, no ale ciężko przy takiej pracy żeby było inaczej) i po prostu coś pochłaniam, czy to chrupki,
@ObywatelSwiata: Fajnie wiedzieć, że moja aplikacja zmotywowała Cię do zmian w diecie :). Ja ze swojej strony mogę polecić dwie rzeczy, które mogą poprawić jakość Twojego snu: nie jeść nic na 3 - 4 godziny przed snem, a jeśli Cię już mocno najdzie, to polecam chipsy z jarmużu. Robi się je w baardzo prosty sposób - jarmuż rwiesz na kawałki, polewasz 1 - 2 łyżkami oliwy z oliwek, dodajesz przyprawy, np.
@peu: Jak będziesz mieć chwilkę to odpowiedz :),
Czy przewidujesz umożliwienie robienie listy zakupów na cały tydzień?
Czy jeżeli zaznaczam, jakieś produkty to kolejne przepisy generują się losową czy dobierane są tak,żeby wykorzystać produkt,które już mam lub zaproponowane do dań z poprzedniego dnia ?