Wpis z mikrobloga

#jezykoznawstwo #naukajezykow #francja #francuski #norwegia #norweski
Hej, chcę się nauczyć nowego języka, znam angielski dość dobrze i widzę że norweski jest łatwy(dla mnie), ale bardziej ciągnie mnie do francuskiego(pogoda, kultura[poza dużymi miastami], JEDZENIE). Czy francuski jest naprawdę taki trudny, czy to tylko kwestia ogarnięcia wymowy, a potem idzie łatwiej?
Dzięki!
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Magnolia-Fan: a właśnie, co z gramatyką i tym skracaniem dwóch wyrazów w jeden.
Przy każdym podejściu do norweskiego łapię się na tym, że przełączam duolingo/memrise na francuski. Rozum mówi mi norwegia(praca, spokój), serce krzyczy francja:D
  • Odpowiedz
a właśnie, co z gramatyką i tym skracaniem dwóch wyrazów w jeden.


@RoccoBaggins: to kwestie fonetyki: jeśli wyraz się zaczyna samogłoską a poprzedzający kończy też samogłoską (najczęściej "e") to się "sklejają" (que + il = qu'il; que + elle = qu'elle itp)
  • Odpowiedz
@RoccoBaggins: siedziałem prawie dwa lata w UK, ludzie OK, tylko pogoda i żarcie okrutnie mnie dołowały. Nawet robiłem w restauracji udającej francuską(na zmywaku/ jako pomocnik kucharza) i francuzi mi mówili, że to kpina. Bo to co w UK uznawano za żywność premium, to we francji by nie przeszło nawet jako fastfood(moim zdaniem nawet w PL by ludzie by się tym nie zachwycali), o normalnym jedzeniu nawet nie wspomnę, bo to
  • Odpowiedz
z języków romańskich pod względem wymowy i gramatyki najłatwiej się chyba nauczyć hiszpańskiego


@Magnolia-Fan: tak, tylko że trochę mi w życiu nie wyszło i bym chciał tam pracować na jakimś prostym, niewyspecjalizowanym stanowisku, wiem że niemcy, uk, czy holandia i belgia(no i francja) dają takie możliwości, niestety włochy i hiszpania już nie( widziałem ilu w UK siedzi "za chlebem" hiszpanów i włochów)
  • Odpowiedz
@Magnolia-Fan: a ja bym znowu powiedziała, że włoski jest łatwiejszy niż hiszpański. Choćby z tego względu, nie ma tam "v" wymawianego jak otwarte "b"... I mówiąc po hiszpańsku mam wrażenie seplenienia, a włoski tak śpiewająco wychodzi.
  • Odpowiedz
@RoccoBaggins: Wymowa trudna na początku głównie przez gardłowe r, osobiście wymawiam je dobrze, dopóki nie ma ich w pojedynczym zdaniu zbyt dużo, jak trafi się 4 r na 5 słów, to nadal mam problem i ni cholery nie powiem idealnie dobrze, a uczę się francuskiego prawie 2 lata. Ale jak będziesz wymawiał r jak w polskim, to i tak cię spokojnie zrozumieją, po prostu będzie to bardzo "niefrancusko" brzmiało. Gramatyka
  • Odpowiedz