Wpis z mikrobloga

@majkelxb: To jest klekot ze stajni PSA. Miałem dwa 1.6 hdi i w obu podobne objawy. Potem jest już gorzej bo gaśniej przy każdym hamowaniu do 0 i nie chce odpalać. Jak się lekko rozgrzeje zawór egr to łatwiej mu pracować, ot cała filozofia. Jeżeli serwis to potwierdzi to można na początek wyczyścić ale efekt albo nie będzie albo będzie pracował jeszcze ze 3 lata. Najłatwiej to sprawdzić tymczasowo zaślepiając
  • Odpowiedz
@majkelxb: ze strony kosztowej wychodzi podobnie:
-Jak zaślepiasz to trzeba zrobić mapę (programowo wyłączyć egr, można też trochę kucy dołożyć 250-500zł) + koszt zaślepienia rzędu 100-150zł. W efekcie masz trochę mocniejsze auto i zapominasz co to egr kosztem zwiększonej emisji tlenków azotu i, czasami, trochę wolniejszym nagrzewaniem się silnika (chłodnica spalin przed egrem jest włączona w układ chłodzenia).

Jak wymieniasz (tylko na nowy ori lub dobrej marki, nty i inne
  • Odpowiedz
@majkelxb: w dieslach nie ma przepustnicy. Jakby padł krokowiec to pracowałby tak cały czas a tu go nawet nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Myślę, że możesz spróbować odpiąć wtyczkę egra
Kontrolnie możesz zobaczyć też, czy nie ma za dużo wody w filtrze paliwa
Btw nie zapytałem o najważniejsze: check lub inna kontrolka się świeci?
Zdarza się auto puścić bąka? Osłabł?
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: Nic. Filtr paliwa wymieniany w styczniu tamtego roku w ASO przy okazji naprawy awarii zaworu paliwa przed pompą wysokiego ciśnienia (wtedy wgl nie palił).

Edit: A klapa gasząca nie jest przepustnicą w dieslu ?
  • Odpowiedz
@majkelxb: Klapa gasząca ma jedną funkcje - odciąć dopływ powietrza
Przepustnica za to jest narzędziem sterowania w silnikach benzynowych - Ty jako kierowca sterujesz dawką powietrza a auto do niej dobiera dawkę paliwa. W dieslu jest na odwrót, Ty regulujesz ciśnienie paliwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Możesz spróbować odpiąć wtyczkę z filtra i zobaczyć, czy sytuacja się powtórzy
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: Jak to dobrze mądrego posłuchać.

Nic nie odpinam, szukam mechanika, gdyby to był PC to bym się bawił ale samochodu sam nie ruszam.

Wiesz może gdzie można w sieci dostać taki nowy EGR ?
  • Odpowiedz