Wpis z mikrobloga

I tak oto, w wieku lat prawie 34, po 17 latach od zrobienia #prawojazdy kat. B, postanowiłem spełnić jedno ze swoich największych marzeń i zakupić #motocykl (oczywiście ogarnąć egzamin na kat. A)

Wszystko chcę zrobić w miarę po kolei, więc póki co są:
- kask
- rękawice
- plan zdania teorii eksternistycznie w tym tygodniu (10/10 testów online zdawane w kółko)
- oczekiwanie na info ze szkoły, kiedy pierwsze jazdy

W tym tygodniu będą jeszcze spodnie i kurtka (używki, bo to tylko na kurs i egzamin, a potem kupię już pod moto).
Jaram się, jak #!$%@? i nie potrafię doczekać się lepszej pogody - ##!$%@? xD

Jeśli chodzi o motocykl, to ciężko jest mi się zdecydować, ale na pewno będzie naked (nie podobają mi się owiewki).
Póki co rozglądam się za:
- Suzuki bandit (od zawsze mi się podobał, a jest podobno bezawaryjny - "olejak")
- Suzuki SV650 (ponoć idealny na początek, choć jakoś się boję tego szarpiącego silnika)
- Honda Hornet - okrutnie zaczął mi się podobać ostatnio!
- Yamaha fazer FZ6 - ponoć bardzo fajny moto

Tak czy inaczej ceny teraz są fajne, ale ja wolałbym mimo wszystko kupić, jak już będę miał prawko - pewnie koło maja/czerwca.
Wszelakie dobre rady mile widziane!
Jako że dziś do sklepu dotarł zamówiony wcześniej "garnek" i mogłem go odebrać, to robię "pokaż mordę" xD

#motocykle #chwalesie #truestory #coolstory #pokazmorde xD
chozi - I tak oto, w wieku lat prawie 34, po 17 latach od zrobienia #prawojazdy kat. ...

źródło: comment_CDLiwn1S0sj14ZZFr5xCvDF2YYsO4HHB.jpg

Pobierz
  • 56
@Heyaeyaeya: kurde wydaje się być bardzo fajnym sprzętem ta kawa! Muszę więcej o nim poczytać, po powrocie do domu i popatrzeć na opinie. Z ogłoszeń na olx, to stosunek rocznik-cena wypada najlepiej z nich wszystkich. Zastanawiam się tylko czy przypadkiem ten model nie ma łatki motocykla dla kobiet, bo ogrom jest ogłoszeń, że jeździła kobieta, i że idealny dla kobiety. Tak czy inaczej wydaje się być spokojnym sprzętem, idealnym dla spokojnego,
@chozi: duża cześć tych moto pochodzi z dziwnych źródeł, tj. Szukając go trafiłem na conajmniej kilka wyrejestrowanych we Francji lub innym kraju bez prawa do rejestracji w tamtych okolicach. Najlepiej poprosić o zawarcie w umówię zapisu, w stylu ze sprzedający oświadcza ze nie było takiej sytuacji i wszelkie nieprzytomności z tego tytułu bierze na siebie
@Heyaeyaeya: z tymi wałkami z rejestracją, to ogólnie domena handlarzy motocyklami i mam wrażenie, że chodzi o powypadkowe szroty, które połatane próbują sprzedać u nas w kraju. Choć to będzie graniczyć z cudem, to ja właśnie chciałbym upolować od użytkownika w PL - najlepiej od paru sezonów u 1 gościa.
@chozi: Najlepsze jest ze ciuchów motocyklowych zawsze sie ma za mało. A to na deszcz,jesień a to na lato na upał a jeszcze para spodni moze tylko na dojazdy do pracy xD
chcę jeździć spokojnie


@chozi: najczęstsze kłamstwo początkowego motocyklisty ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Lepiej mówić o asekuracyjnej jeździe, w to jestem w stanie uwierzyć ;)
LwG
@Crea: oglądałem odcinek motobandy, w którym chłopaki gadali o tym, jak długo zajęło im złamanie przepisów i jak szybko naszła ich chęć „przetestowania górnej granicy motocykla” i myślałem, że jebne zwłokami, jak Daniel mówi, ze on jest ten rozsądniejszy i jemu zajęło to duuuzo dłużej niż pozostałym. Pada pytanie, to ile? 3 dni #!$%@? xD

Także musi coś w tym być, skoro każdy mówi to samo!
@MatMKA: najbardziej boje się głupich błędów. Ale o co chodzi z ta poduszka? Jakiej poduszki? Ludzie ogólnie dużo mówią mi o placu, a mało kto o mieście - na mieście jest spoko?
@TheOranguTANK: wlasnie sie ocknalem, ze mialem Ci napisac. Co do rekawic, to sa spoko, ale przez pierwszy miesiac dawaly mi mocno w dupe szwy wewnatrz. Szczerze nawet teraz po dluzszej jezdzie mam odciski od szwow na dloniach. Co do kasku, jest rewelka, ale jak to na nakedzie - ponad 120km/h to jest #!$%@?, jakbys leb mial w silniku odrzutowca taki swist (na nakedach musisz miec zatyczki i nie ma zmiluj). Powyzej