Wpis z mikrobloga

Już nie będzie Włodzimierza Szaranowicza na następnych Igrzyskach Olimpijskich. 19 Igrzysk w roli komentatora....9 letnich i 10 zimowych. Kilkadziesiąt lat kariery. Fenomen komentatorski. Powtarzalność sukcesów przez lata i dekady, pierwsze Igrzyska skomentował w Moskwie w 80' jako 31 latek i było to już 38 lat temu. Coś niewarygodnego! Co tydzień siadaliśmy jak do telenoweli, żeby właśnie słuchać jego relacji. Fenomen socjologiczny ! Ileż razy można było mu przypisać podczas tej kariery: że można w życiu wygrać bez układów, że jest człowiekiem rzetelnym, solidnym, posłańcem wielkich wiadomości, wielkiej nadziei. Fenomen społeczny! Przecież my, dzięki tym transmisjom, żyliśmy życiem zastępczym. Był powodem ogromnej zbiorowej radości. Dał nam wiele...bardzo wiele... ( tutaj załamanie głosu). Mam nadzieję, że z tych młodych chłopaków, którzy mają aspiracje, którzy słuchali Włodka na całym świecie, którzy mówili, że Włodek ich natchną...że uwierzą, że nie zmarnujemy tego fenomenu, jaki się stworzył przy oglądaniu skoków. Tego fenomenu popularności - 14,5 miliona, rekordowa telewizyjna widownia, kiedy komentował srebrny medal Olimpijski Adama Małysza w Salt Lake City. 6 przeszło milionów w Pjongczangu. To ostatnie jego skomentowanie zwycięstwo Polaka i ta wielka radość nas, ludzi, którzy go słuchaliśmy. Państwo przed ekranami krzycząc, skacząc...Ja także krzycząc, skacząc...Po prostu...Było pięknie i coś się niewątpliwie zamknęło, ale miejmy nadzieję, że w dziennikarstwie będzie jakaś próba kontynuacji. Włodkomanii już nie będzie nigdy. Natomiast ważne, żeby coś po Włodku trwałego, bardzo trwałego zostało. Dziękujemy Ci bardzo, Włodek. Dziękuje Państwu. Do usłyszenia.
#skoki #skokinarciarskie #pjongczang2018 ##!$%@? #olimpiada #telewizja #tvp #sport #szaranowicz
Fredericksen - Już nie będzie Włodzimierza Szaranowicza na następnych Igrzyskach Olim...

źródło: comment_hZGuLfKLBsAPA6IjFuLa6syYUqjXHdmT.jpg

Pobierz
  • 36
odpowiedz


@Fredericksen: według mnie on był słaby i nie boję się tego powiedzieć. Przez jego komentowanie dużo gorzej się oglądało konkursy. Ciągle gadał to samo, jak się nauczył czegoś nowego to dorzucał to do "repertuaru". Nie wiem w jak innych dyscyplinach ale w skokach był fatalny. Wiele razy przełączałem na ZDF albo ARD (w zależności gdzie były) mimo, że było po niemiecku to ze słaba znajomością ciekawiej mi się słuchało komentatora.
@handsomejack: nie wiem jak się nazywa, miał podobny głos do Dariusza Szpakowskiego, jak znajdę to ci podeślę który, często mówił "no i mamy bardzo ładny skok", "poprawny skok".
@rbk17: Ten z 2:36 to Igor Błachut i on rzeczywiście jest bardzo dobry i ogólnie inteligentny. Natomiast jeśli chodzi o Szaranowicza, to dla mnie to ścisła czołówka komentatorów, bo reprezentuje starą szkołę, dla której komentowanie to był popis oratorski. Gość ma 68 lat, więc wiadomo, że mu trochę styki już słabiej działają. Ale poza tym słychać, że to wykształcony, kulturalny człowiek, z wiedzą o świecie, dbający o język. Podobnie zresztą Babiarz.
Wolę taki styl niż to, na co stawiają ci młodsi, czyli zakrzyczenie i zawalenie niepotrzebnymi informacjami.


@Clermont: Zwykle nie oglądam skoków w TVP, ale dziś oglądałem na wyjeździe w ich aplikacji. 90% jego #!$%@? było całkowicie zbędne i wkurzające. Po cholerę co chwilę wspomina jakieś pierdoły sprzed 30 lat, albo wymienia zawodników, którzy nierzadko już nawet nie żyją? Nie było ani sekundy ciszy, każdy moment zagospodarowany jałową paplaniną.