Wpis z mikrobloga

Szukam następcy mojego Note 4. Szkoda kupować Note 8 i w pierwszy dzień tracić gwarancję instalując podstawowe aplikacje. Tym razem mam zamiar postawić na Chińczyka.

Moje wymagania podstawowe:
- ekran ponad 5.5 cala
- ekran QHD
- ośmiojajowy procesor
- 4GB RAM
- pamięć min. 64GB
- dobra tylna kamera
- aktualizacje systemu

Wymagania dodatkowe:
- slot na kartę SD
- bezprzewodowe ładowanie
- wymienna bateria
- mechaniczna stabilizacja obrazu kamery
- USB typu C
- NFC
- oddzielone od ekranu przyciski nawigacyjne
- dioda IR

Macie jakieś propozycje?

#android #telefony #itemyzchin #chinskiecuda
  • 20
po 2ch latach przestaje działać płynnie niezależnie od systemu.


@I-____-I: Nie jest to prawda.

A poza tym, widzę, że zatrzymałeś się na etapie S4. Czasy rootowania i instalowania custom romów i / lub własnych kerneli, radio firmware'ów etc dawno minęły. Teraz zwyczajnie nie ma ŻADNEJ potrzeby tego robić. Przemyśl, czy nie warto zmienić podejścia i swojego myślenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@I-____-I:
1. AppOps? Przecież masz wbudowane zarządzanie uprawnieniami, do tego możesz wspomagać się aplikacją SABS/Adhell 2 która ma własny menedżer uprawnień.
2. Ja tam wyłączam całkowicie to co niepotrzebne i tyle. Jak system domyślnie nie pozwala to SABS/Adhell 2 wyłączy.
3. SABS/Adhell 2 - korzysta z narzędzi wbudowanych w system, jest niewidoczny i robi to samo co AdAway
4. iYTBP - nie ma reklam + pozwala na odtwarzanie w tle, ze
@nabavzbjl: czyli mam uwierzyć w zapewnienia firmy samsung i przykładowo wyłączając lokalizację dla wszystkich aplikacji, mieć pewność że tak też się stało?
Jak mam blokować reklamy na stronach/yt bez rootowania telefonu?
A dobry firewall? Z jakiego powodu aplikacje mają wymieniać się danymi z serwerami gdy ja smacznie sobie śpię?
Takie czasy, to że ty i część osób się na to godzi, nie oznacza że wszyscy.
@Thunderlane:
1. Moim zdaniem bezpieczniejsze są aplikacje firm trzecich działające z uprawnieniami administratora.
2 i 3 nie testowałem tej aplikacji, ale bez uprawnień administratora systemu, działa ona tylko pozornie (nie jest bezpieczna)
4. Ale pewnie nie pozwala na stream do telewizora, odtwarzanie transmisji live z czatem i innych podobnych "rzadko używanych" funkcji
5. To zainstaluj sobie i zobacz co rozgłasza twój telefon
@I-____-I: Trudno mi z tym dyskutować. Mamy inne podejście do sprawy. Kiedyś byłem pierwszy w kolejce po roota, ale ze względu na pewne funkcjonalności, a nie prywatność.

Gdybym chciał zachować prywatność, odciąłbym się od internetu, telefonii i systemu bankowego, a do tego wyjechał w miejsce, gdzie nie ma monitoringu miejskiego. Innej drogi nie ma, a to, co robisz jest jedynie złudnym poczuciem jakiegoś bezpieczeństwa. Takie czasy, że łatwo można komuś wmówić,
@pman: Nie no, ja opa trochę rozumiem. To jest przerażające, jak bardzo straciliśmy prywatność w dzisiejszych czasach. I tak, jest to smutne. Tylko że chcąc to zmienić, trzeba ponieść ogromne koszty (nie mam na myśli kasy) i zrezygnować ze znacznie większej ilości rzeczy, niż wyłączenie uprawnień apek do GPS ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nabavzbjl: @pman: obecne telefony to takie szkiełka z reklamami i funkcjami szpiegowskimi, gdzie na analizie danych ktoś zarabia itp. Ja chcę telefon do własnych celów; korzystać z lokalizacji tylko w mapach i pogodzie, a z internetu w spotify, mailu, komunikatorze i przeglądarce. Reszcie nadać uprawnienia wedle uznania. Chodzi o #!$%@? zasady. Komputeryzacja świata odbywa się obok mnie i nie podoba mi się w jakim kierunku to idzie. Nie po
Zrobiłem rozeznanie i Mix 2 nie ma startu do S8 Plus. Słaby dotyk, aparat, ekran i ramki w bezramkowcu.
Będę się jeszcze zastanawiał nad Note 8, bo jest odrobinę większy i ma lepszy aparat od s8+, ale musiałby trochę stanieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)