Wpis z mikrobloga

Czy wyścigi #wec są prestiżowe, wymagające bardzo dużych umiejętności, czy są zaraz po F1 jeśli chodzi o popularność, itd.? Może ktoś coś trochę wyjaśnić o tym WEC skoro bardzo możliwe że #kubica będzie tam jeździł?
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ViperJay: Uważam, że F1 jednak JEST szczytem motorsportu. Do Europy i Azji spokojnie można dorzucić Afrykę i szczególnie Amerykę Płd, czyli praktycznie cały świat bez Ameryki Płn, ale tam wiadomo, rynek jest specyficzny. Rangą z F1 co najwyżej może się równać LM24 ale już nie całe mistrzostwa WEC. Poza tym bardzo idyllicznie piszesz o szacunku a wcale tak różowo nie jest, jednocześnie jakoś negatywnie się odnosisz do januszy F1 (ja
  • Odpowiedz
@incar: Ameryka Płn. sama w sobie jest tak dużym rynkiem, że jego brak wystarczy do strącenia F1 z piedestału, nie wspominając już o tym, że wypada bardzo blado w porównaniu z IndyCar, jeśli popatrzymy na zaangażowanie zespołów i sponsorów i ilość samochodów będących w stanie rzeczywiście wygrać wyścig.

WEC to mistrzostwa świata. F1 to mistrzostwa świata. Oba sankcjonowane przez FIA. Matematyka jest prosta. F1 lepiej wypada pod względem popularności, ale nie dlatego, że ściganie jest lepsze - krótszy wyścig na prostszych zasadach łatwiej sprzedać publice. Randze WEC niczego nie ujmuje fakt zbudowania go wokół Le Mans.

Idyllicznie piszę o szacunku, tak jest. I tak, są wyjątki. Tak konkretnie to jeden, Cheat Ganassi Racing. Ale szkopuł w tym, że środowisko nie ugięło się pod presją Forda - kiedy oszustwa zostały im udowodnione, nikogo już nie obchodziły ich lamenty, że szybki w praktyce (a wolny z workami piasku na pokładzie) Fraud GT dostaje BoP w dupsko. Poza nimi nie ma ani jednego zespołu, który próbuje oszukiwać. Rywalizacja w endurance jest czysta, czego o F1 niestety nie zawsze można
  • Odpowiedz
@ViperJay: myślę, że miejsca jest sporo. Nikt Ci przecież nie zabiera możliwości oglądania. Zamiast się cieszyć, że może Kubica przyciągnie nowych fanów do dyscypliny to "łeeeeeeee". Zresztą na #f1 jest to samo...
  • Odpowiedz
@the_white_crystal @jablkabanany Gdy do jakiegokolwiek sportu dołącza audiencja przyciągana konkretną personą zawsze największy kwik wydają płatki śniegu:

k---a s--------ć z tego sportu, gdyby nie on to byście wgl. go nie oglądali tacy z was eksperci

ja to pamiętam oglądałem już od 1939 każdy wyścig oglądałem a teraz się zlecą janusze i będą p-------ć swoje mądrości jak się c---a na sporcie znają


XDDDD
  • Odpowiedz