Wpis z mikrobloga

Czy wyścigi #wec są prestiżowe, wymagające bardzo dużych umiejętności, czy są zaraz po F1 jeśli chodzi o popularność, itd.? Może ktoś coś trochę wyjaśnić o tym WEC skoro bardzo możliwe że #kubica będzie tam jeździł?
  • 29
@ViperJay: Uważam, że F1 jednak JEST szczytem motorsportu. Do Europy i Azji spokojnie można dorzucić Afrykę i szczególnie Amerykę Płd, czyli praktycznie cały świat bez Ameryki Płn, ale tam wiadomo, rynek jest specyficzny. Rangą z F1 co najwyżej może się równać LM24 ale już nie całe mistrzostwa WEC. Poza tym bardzo idyllicznie piszesz o szacunku a wcale tak różowo nie jest, jednocześnie jakoś negatywnie się odnosisz do januszy F1 (ja nie
@incar: Ameryka Płn. sama w sobie jest tak dużym rynkiem, że jego brak wystarczy do strącenia F1 z piedestału, nie wspominając już o tym, że wypada bardzo blado w porównaniu z IndyCar, jeśli popatrzymy na zaangażowanie zespołów i sponsorów i ilość samochodów będących w stanie rzeczywiście wygrać wyścig.

WEC to mistrzostwa świata. F1 to mistrzostwa świata. Oba sankcjonowane przez FIA. Matematyka jest prosta. F1 lepiej wypada pod względem popularności, ale nie
@the_white_crystal @jablkabanany Gdy do jakiegokolwiek sportu dołącza audiencja przyciągana konkretną personą zawsze największy kwik wydają płatki śniegu:

#!$%@? #!$%@?ć z tego sportu, gdyby nie on to byście wgl. go nie oglądali tacy z was eksperci

ja to pamiętam oglądałem już od 1939 każdy wyścig oglądałem a teraz się zlecą janusze i będą #!$%@?ć swoje mądrości jak się #!$%@? na sporcie znają


XDDDD