Wpis z mikrobloga

@kokosanki: posrednio lejek dotyczy przeslanych danych, jak masz mala szybkosc, do konca okresu rozliczeniowego pobierzesz mniejsza ilosc danych. U mnie Plus LTE zwalniał z 50Mb/s do 1..0,8Mb/s.
Trzeba przyznać, że po paru ładnych miesiacach i kilku reklamacjach szybkosc w lejku była trochę wyższa (był do ~50GB pierwszy lejek, pozniej po ~130GB mocno spadala szybkosc). W kazdym razie już mnie w Plus nie ma i szybko nie będzie.
  • Odpowiedz
Widzę wszyscy tutaj najmądrzejsi i jak to klient może się na takie coś nabrać, wiecie jak to wygląda w praktyce? Przychodzi ktoś kto nie jest mocno ogarnięty w sprawach technicznych i słyszy "Jak podpisze pan umowę u nas w Play to dostanie Pan NAJSZYBSZY MOŻLIWY INTERNET MOBILNY BEZ LIMITU DANYCH" wtedy konsultant jeszcze nie mówi o lejku, no i co się dzieje w głowie Janusza? No myśli, że będzie miał szybki internet
  • Odpowiedz
@mmbator: xD W plusie na miesiąc mam około 50 GB i po przekroczeniu limitu prędkość spada do czegoś poniżej 1 MB/s xD W zeszłym miesiącu pierwszy raz przekroczyłem ten limit i myślałem że coś się im popsuło. xD
  • Odpowiedz
@Maciek92 to przeczytaj regulamin swojej oferty. Masz lejek do prędkości "nieużywalnej" i to nie ma nic wspólnego z ofertami no limit. Ja mając 10 GB w pełnej prędkości zużywam ponad 20 miesięcznie i prawie nie czuć spadku prędkości, o ile nie wymyślisz sobie filmów 4K.
  • Odpowiedz
ale tak wszyscy operatorzy robią. I to od zawsze.

@Movet: aha, to spoko, nie było tematu xD


@mmbator: @mayek: w Plusie to samo, po przekroczeniu pakietu, dalej masz "LTE bez limitu", ale z taką prędkością, że 1GB przez miesiąc na tym "LTE" byś nie pobrał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Jeśli prędkość jest 1 Mb/s to w miesiąc pobierając coś non stop można pobrać max 316,40 GB czyli po dodaniu 30 GB z pełną prędkością to limit maksymalny wynosi 346,40 GB (przy założeniu, że 30GB pobierze się w chwilę).
  • Odpowiedz
@mmbator
@plackojad
@petunya
Rozumiem obie strony. Należy przy tym pamiętać, że kiedyś Play reklamował Nielimitowany Internet jako ten, w którym nie ma ograniczenia ilości danych, którą możemy pobrać oraz danych po których włączy nam się lejek. Najwyraźniej musiało im się to przestać opylać bo pewnie ludzie ciągnęli dane bez końca.
Osobiście miałem podobny problem co OP ponieważ nowa oferta ma identyczną nazwę co stara tyle, że zawiera lejek po
  • Odpowiedz