Wpis z mikrobloga

@Sadko nie jest zaprzeczeniem, po prostu nie rozróżniarz prędkości od ilości. Po 30gb nie wyłączają transferu tylko zmniejszają prędkość.
Co do przykładu z samochodem to bezmyślnie przejąłeś jednostki internetowe na samochodowe i wyszło ci takie gówno xDD
Samochody często mają gwarancję na podobnej zasadzie co ten internet. Czyli przykładowo 4 lata lub do 150k kilometrów. I jakoś wszyscy to rozumieją i nikt nie bóldupi
  • Odpowiedz
Bo to nie jest limit internetu :-D transfer jest nielimitowany, tylko prędkość się zmienia


@petunya: prędkość transferu stanowi jedną z istotnych cech oferty dostępu do Internetu. Jeżeli ta cecha podlega zmianom po wykorzystaniu określonego limitu GB, to ciężko określić nazwę oferty "Internet bez limitu GB" uczciwą.
Równie dobrze to mógłby być "Internet z dostępem do wszystkich stron" a po przekroczeniu 30GB tylko do strony Play. Teoretycznie nadal miałbyś dostęp do
  • Odpowiedz
@petunya: @WektorWlasny: ale wy ogarniacie w ogóle jak to działa? Korzystaliście kiedyś z LTE?

Prędkość po przekroczeniu limitu spada zazwyczaj do max 1Mb/s (w umowie) a w praktyce jest to ok 32kb/s co w oznacza, że nie da się z niego sensownie korzystać do niczego.

@mmbator: ale nadal jest bez limitu
  • Odpowiedz
  • 0
Po przekroczeniu limitu w play (Kiedy jeszcze byłem ich klientem) Internet był tak #!$%@? wolny, że nawet nie byłem w stanie wykupic kolejnego pakietu przez aplikacje...
  • Odpowiedz
@mmbator: mam LTE bez limitu za darmo w Redbull Mobile, teoretycznie w regulaminie jest że po 100GB mogą ścinać prędkość ale jeszcze mi się nie zdarzyło, a miałem czasem wykorzystane po 200GB/mieś. Kolega mówił że jak kiedyś cały miesiąc Netflixa oglądał to mu 400GB poszło i dopiero wtedy mu ograniczyli.
  • Odpowiedz
@mmbator Jest ograniczone do 1 Mbps, więc do nawigacji, spotify czy FB starczy. Od ponad roku korzystam na takich warunkach (tylko, że 10GB) i jak za te 50 zł miesięcznie za wszystko nielimitowane to jest miodzio, szczególnie, że mieszkam w Warszawie, więc mam niezły zasięg.
  • Odpowiedz
Tak, tak to bardzo logiczne zdanie, wcale play nie robi ludzi w #!$%@?, tam powinno byc: "Internet z pełną prędkością do 30GB, potem prędkość ograniczona", a wy ich jeszcze bronicie, WTF?
  • Odpowiedz
@mmbator: Sieci oszukują. Nie ma czegoś takiego jak nielimitowany internet, więc sama nazwa jest bardzo myląca i można z tym iść do rzecznika praw konsumenta lub sądu. Dodatkowo poza idealnym przypadkiem nie ma też możliwości, by uzyskać prędkość np. 120Mbit/s, bo występuje ogarniczenie sprzętowe i tak dla informacji, jeśli mamy 10 jednocześnie korzystających użytkowników przy prędkości 120 to dzielimy to na 10 czyli mniej więcej użytkownik będzie miał przypisane maksymalnie
  • Odpowiedz