Wpis z mikrobloga

Hej muzyczne Mireczki, mam pytanko może głupie może mądre ;)

Jakie monitory do domowego 'studia' byście wybrali: nowe M-Audio BX5 D3 czy używane Behringer truth B2031A

Behringerów miałem okazję posłuchać i wydają mi się zaskakująco dobre, bardzo czytelne no ale to Behringer i opinie są różne. Odnośnie M-audio słyszałem dużo dobrych opinii ale nie miałem okazji ich słuchać. Co byście wybrali z tych dwóch opcji? A może w kwocie około 1tyś zł w ogóle lepiej wybrać coś innego?
#produkcjamuzyki #audioboners #audio #muzyka
stefan71 - Hej muzyczne Mireczki, mam pytanko może głupie może mądre ;)

Jakie moni...

źródło: comment_ihjHlNOvqhnmawiL0GuzujGupz95SByB.jpg

Pobierz
  • 26
@stefan71: kupiłem miesiąc temu używane KRK VXT 8 za śmieszne pieniądze. Gorąco Ci polecam poczekać chwile i coś fajnego kupić, bo naprawdę po przejściu z tych BX5 na te KRK to jest niebo, a ziemia. Zależnie od gatunku muzyki i preferencji jest kilka fajnych modeli z półki semi pro, które można kupić w dobrych pieniądzach :)
@stefan71: posiadam Truthy B3030A (6 calowe) i nie narzekam. 2 innych mirków też zachwalało monitory Behringera (ta firma ma opinie jaką ma ze względu na tanie plastikowe miksery i podróbki pedałów gitarowych, im więcej zapłacisz za ich produkt, to dostajesz lepszą jakość). Do zestawu można też dodatkowo dokupić suba.
@Adel87 i to wcale nie najtańsze modele, chinole coś w fabryce psują . Ja póki co lecę w domowych odsłuchach na made in USA i Germany. Jeszcze dwie studyjne końcówki mocy mi zalegają, też tłoczone jeszcze w Stanach. I to się nie psuje mimo że ma mnóstwo lat, no chyba że janusze elektroniki się dobiorą.
@Ojezu: dzięki za radę. A co myślisz o Fostex PM 0.4? Byłyby lepsze niż Behringer? Jednak to trochę inna klasa i nowe kosztują o połowe mnie niż Behringer, wiem że cena nie zawsze idzie w parze z jakością ale czasem coś w tym jest..
@stefan71:

Fostexy, będą delikatnie cieplejsze, i głębsze niż niemieccy koledzy, a właściwie, to nikt nie wie, bo wszystko co robili do tej pory to klony, ale to dobrze. W skrócie; Behringery będą najbardziej liniowe w mojej opinii, czytelne - pięknie ujęte!
@bscoop mylisz się. Bery dawniej był bardzo słabej jakosci, od momentu kiedy midas ich wykupił jest to dobra firma, i o deskach plastikowych o których piszesz to te plastiki zrobiły bardzo duże zamieszanie jeżeli chodzi o realizację dźwięku live. Dawniej znienawidzony berry a aktualnie pół świata na tym gra, a druga połowa nie chcę się przyznać że gra ;)
@Pieszy_Easy_Rider: może i dźwięk mają nienaganny. Sam się przymierzałem do kupna ich miksera, ale to plastikowe wykończenie mnie odrzuciło. Koniec końców wybrałem analogowego Soundcrafta i jestem bardzo zadowolony.
@Pieszy_Easy_Rider: to 12 kanałowy EPM8. Służy jedynie w domowym studiu (do sumowania modułów brzmieniowych), ale do grania elektroniki live też by się mógł nadać. Ale czy to wystarczające narzędzie dla realizatora dźwięku, to nie mam pojęcia.