Wpis z mikrobloga

Witajcie !

Kolejny dzień za nami i jest czas by napisać o dniu dzisiejszym...

Michaś przespał całą noc bez przebudzenia, jedyne co go męczyło to doskwierający co jakiś czas kaszel,
ja natomiast ustawiłem sobie budzik co dwie godziny by kontrolować czy aby czasem pielucha nie jest przepełniona bo Michaś był przez całą noc podłączony do kroplówki.
Pobudka jak na wcześniejsze dni była trochę później bo o 7:10, syn sobie leżał grzecznie w łóżeczku to zdążyłem w krótkim czasie poogarniać materac i wszystkie inne rzeczy by przygotować salę do posprzątania.
Nie długo musieliśmy czekać za porannym obchodem z którego dowiedzieliśmy się że wyniki z pobranej krwi są niestety niezadowalające, spadła hemoglobina i płytki. Po czym przyszła pani ordynator i powiedziała że z tego tytułu czeka nas dzisiaj przetoczenie krwi i płytek.
Byłem zaniepokojony tą informacją lecz pani ordynator szybko mnie uspokoiła że to nic poważnego ale krew trzeba przetoczyć.
Do tych informacji dołożyła, że będziemy przeniesieni po raz drugi do izolatki ze względu na mocny kaszel Michała by nie narazić na infekcję innych dzieci czy też rodziców.
"Przeprowadzka" poszła dość sprawnie i czekaliśmy kiedy dostaną telefon z krwiodawstwa.
Krew pojawiła się po ok 2-3 godzinach, w międzyczasie zostały synowi przetoczone płytki.
Po przetoczeniu krwi dostaliśmy tą z niepokojem wyczekiwaną chemię którą to Michał przyjął bez żadnego wizualnego pogorszenia lecz i tak wyniki wszystko zobrazują.
Po chemii Michał już ma podłączone tzw. płukanki znowu przez całą noc, więc moje spanie będzie wyglądało tak jak wczoraj.
Przed chwilą jeszcze Michaś przycisnął nóżką wężyk podający kroplówkę i było o krok od wyrwania igły z portu na szczęście w miarę szybko zauważyłem i podbiegłem do pielęgniarek, które uratowały sytuację.

Czekamy na jutrzejszy dzień by minął szybko i bezproblemowo i aby wyniki stawały się lepsze.

Pozdrawiamy i życzymy spokojnej nocy oraz całego weekendu!

Zdjęcie uśmiechniętego Michała podczas przetaczania krwi.

#pomocdlamichalka
Raych - Witajcie !

Kolejny dzień za nami i jest czas by napisać o dniu dzisiejszym...

źródło: comment_DFHZsWpmd64zHQSHZx6oOP1l4vkHWA5z.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Raych: Z niecierpliwością czekałem na kolejny Wpis. Dobrze widzieć uśmiech Michasia. Trzymam kciuki za dobre wyniki jutrzejszych badań. Spokojnej nocy!
  • Odpowiedz