Wpis z mikrobloga

#mirki Czy ktoś ma ten sam problem co ja ze swoim laptopem po tych cholernych aktualizacjach #windows10 ? Prawie za każdym razem mam problem z internetem. Działa wolno, przerywa, czasem przestaje w ogóle działać na pare minut. Restart laptopa nie pomaga bo po dwudziestu minutach robi się to samo. Raz coś kiedyś zrobiłam (chyba ściągnęłam nowe sterowniki do karty sieciowej ?) i później działało normalnie - aż do kolejnej aktualizacji. W innych przypadkach przechodzi to dopiero po paru dniach. Jak sobie z tym radzić?

#kiciochpyta #it #laptop #laptopy #internet #problem #windows #windowsupdate #wifi
  • 11
@VitalikPedoring: fajna rada, spoko. Nie powinnam liczyć na nic innego od społeczności wykopu....

Tak się składa, że nie mam innej alternatywy. Windows10 mi w niczym nie przeszkadza dopóki nie zamula mi internetu.
@Konata: aktualizować sterowniki do karty sieciowej / płyty głównej. Jak nowszych nie ma, zgodnych z ostatnią aktualizacją systemu, to jest problem.

Czasem może pomóc reset ustawień sieciowych lub usunięcie i ponowna instalacja sterowników sieciowych z menedżera urządzeń.
@VitalikPedoring: a jaką mogę mieć? Jestem przyzwyczajona do tego systemu, wszystko zazwyczaj mi na nim działa. Zawsze korzystam z legalnego oprogramowania, windows10 dostałam wraz z laptopem więc w gre nie wchodzi spiracenie windowsaXP. Linuxa nie chcę. Masz inną propozycję?
@VitalikPedoring: a jaką mogę mieć? Jestem przyzwyczajona do tego systemu, wszystko zazwyczaj mi na nim działa. Zawsze korzystam z legalnego oprogramowania, windows10 dostałam wraz z laptopem więc w gre nie wchodzi spiracenie windowsaXP. Linuxa nie chcę. Masz inną propozycję?


Kup sobie #macbook. Tam zawsze wszystko działa. Tak twierdzą mac-onanizatorzy.
@Konata za szerokie pytanie. Trzeba by sprawdzić co sie wtedy dzieje, moze akurat spadają parametry lacza, może cos ci sie uploaduje kilka dni itd itp. Tym bardziej jak widzę ze samo przechodzi i wraca. Trzeba poszukać przyczyny a ich może być wiele. A tu widze eksperci od siedmiu bolesci sami, przeinstaluj stery albo kup maca/linucha ()