Wpis z mikrobloga

@arct2: Zobacz czy w inventorze napewno masz zadany materiał we własnościach fizycznych, kiedyś miałem podobny problem, bo zapomniałem o tym, a inventor nic mi nie powiedział i uparcie próbowałem robić analizę na samej jakby zewnetrznej teksturze. Dla pewności wrzucałbym z igesa i może spróbował z większym zagęszczeniem siatki?
  • Odpowiedz
@catsky: a po kiego grzyba materiał, skoro robię to w Ansysie? Chodzi mi o to żeby ansys wyrzucił mi jednego Shella, a nie wiele. Hypermesh też to potrafi zgrabnie zrobić.
  • Odpowiedz
@arct2: wiem tyle, że kiedyś miałem podobny problem z analizą w femapie, po zostawieniu w inventorze materiału jako "ogólny" po wrzuceniu do femapa miałem bryłę jako tylko zbiór zagęszczonych punktów samej powierzchni i były podobne problemy z siatką
  • Odpowiedz
@arct2: Po imporcie stepa do ansysa otwórz design modelera, zaznacz wszystkie body na drzewku i daj ''form new part''. Musisz mieć wszystko w jednym parcie, żeby uzyskać ciągłą siatkę.
  • Odpowiedz
@arct2: Nie czytałem wypowiedzi, ale może nie zaznaczyłeś opcji dla komponentów geometrii topology share. Bez niej nic się nie klei. Brak ciągłości naprężeń wygląda podejrzanie, ale to może kwestia wyświetlania wyników.
  • Odpowiedz
@kadetPirx: Niestety to nie kwestia wyników, sprawdzałem probem.

@sith92: Tz. to jest konstrukcja spawana, więc nie do końca wiem jak to zamodelować (i nie chodzi mi o modelowanie spawów jako takich). Ale chyba raczej nie zaokrągleniami?
  • Odpowiedz
@arct2: Sprawdź displacement. Jeżeli wszystko ładnie idzie w sposób ciągły to jest ok.
Jeśli połączyłeś wszystko w jednym parcie tak jak Ci mówiłem, to z automatu jest share topology i możesz to sprawdzić ukrywając jedną belkę i patrząć czy zostawia odcisk na innej w miejscu połączenia.
Jeżeli nie rozpatrujesz spawów jako takich, tylko jak ta konstrukcja całościowo będzie się zachowywać to jak najbardziej jest to wystarczający model.
W MES standardową
  • Odpowiedz
@arct2: A co to za sposób wyświetlania wyników? Naprężenia są ekstrapolowane w każdym elemencie osobno i nieuśrednione z elementami sąsiednimi? Pytam z ciekawości, bo wygląda to nieco dziwnie.
PS. Spojrzałem drugi raz. Tam jest zdecydowanie coś nie tak. Albo chociaż jest cień szansy, że coś jest nie tak :-)
  • Odpowiedz
@arct2: Właśnie wszystko rozbija się o sposób wyświetlania wyników. Bardzo często wyniki naprężeń dla elementów powłokowych przedstawia się uśrednione do elementu (jeden wynik na cały element). Mam na myśli tak jak tutaj: http://www.engineering.com/portals/0/BlogFiles/Shell3.jpg Uśrednianie do węzłów lubi zaniżać ogólny wynik naprężenia, nieuśrednianie znowu pokazuje wiele koncentracji, którymi lepiej (zwykle) nie zaprzątać sobie głowy (ale warto o nich wiedzieć, bo one tam są). Uśrednienie do elementu, jeżeli siatka nie jest zgrubna,
  • Odpowiedz