Wpis z mikrobloga

Zawsze jak jestem na poczcie i nadaje/odbieram paczkę to zastanawiam się dlaczego ta kolejka się w ogóle #!$%@? nie rusza
Jak podchodzę to cyk cyk niecałe dwie minuty i załatwione a te #!$%@? zwierzęta stoją przy stanowisku i 10 minut #!$%@?ą tej babce w okienku jakieś głupoty, wiecznie źle zaadresowane koperty/etykiety, dwie minuty szukają drobnych i tak stoisz 40 minut bo 3-4 osoby przed tobą stoją...
#zalesie #pocztapolska
  • 5
@slucham_psa_jak_gram: Prawidłowa obserwacja. Sporo ludzi podchodzi do okienka nieprzygotowanych, na przykład z tekstem:
- Yyy... chcę to wysłać. Proszę jakąś kopertę.
(Tak, i kiedy już ustalimy rozmiar koperty, czy poleconym czy nie, to oczywiście druczka wypełnionego też nie ma, ależ skąd.)

Da się też niestety zaobserwować narastającą wśród ludzi niepełnosprawność umysłową - brak elementarnej wiedzy jak wypełnić formularz czy druczek, jak w ogóle zaadresować kopertę etc.
Powinna być zrobiona jakaś kampania
@Zielona_Beczka o toto
Na pocztach chyba wszystkich gdzieś na ścianie czy słupie są wzorniki jak wypełnić druczek poprawnie, razem z opisami ale ludzie tego nie ogarniają, to dla nich zbyt wiele XD
Pakowanie zakupów to też idealny przykład XD
Kasjer przekłada rzeczy, a ty od razu cyk w reklamóweczki i jak skończy to zanim wydrukuje paragon masz już spakowane zakupy i czekasz z portfelem w ręku...
@slucham_psa_jak_gram: Tak, wiszą instrukcje co i jak, ale chyba jednak nikt ich nie czyta. Po co samemu ogarnąć temat jak dorosły człowiek, skoro można (głupio) spytać się pani przy okienku?
Poziom ludzi jest jaki jest. Kilka razy dziennie np. podbija mi ktoś z taką sprawą:
- Ja chcę wysłać polecony/paczkę, proszę druczek.
Jakby ciężko było się rozejrzeć i sobie wziąć, wszak wszystko jest dostępne na sali... ¯_(ツ)_/¯
A już zupełnie nagminne