Wpis z mikrobloga

Olimpiada zimowa....największa ilość reprezentantów z Polski...oczekiwania na medale....ale kurcze popatrzmy czy mamy w ogóle jakieś szanse. Obiektywnie rzecz biorąc nie mamy zaplecza, aby rywalizować z innymi krajami.
OK mamy skoczków i to chyba dzięki Adamowi Małyszowi udało się bardzo mocno wypromować skoki i po sukcesach Adama PZN zaczął inwestować (tak się przynajmniej wydaje) właśnie w skoki i poniekąd przyniosło to efekty mamy sporo skoczków mamy zawody w Wiśle i w Zakopanem, ALE co z reszta????
Popatrzmy np. na Justynę Kowalczyk odnosiła ogromne sukcesy i PZN wg. mnie zaprzepaścił moment kiedy można było promować biegi narciarskie i "inwestować" w tory do biegania narciarskiego oraz organizację zawodów na szczeblu międzynarodowym.... Panczeniści również odnosili sukcesy, ale były to jednostki.
Nie będę tutaj wspominać, że za taką Bjoergen jeżdżą dwa autokary sprzętu i ludzi technicznych....a u nas może będzie jeden samochód na całą reprezentację Polski na olimpiadzie (może przesadziłem, ale wygląda to kiepsko....pożyczanie nart od Kowalczyk, Gonciarz sam musi smarować narty....itd)
Dlaczego u nas w Polsce jest tak, że nie zaszczepia się sportu od najmniejszych lat? Nie oszukujmy się, ale gdzie dzieciaki mają szukać jakichś swoich idoli sportowych jak nie oglądając ich czy to w TV czy to na żywo?
Czy kiedykolwiek w TV publicznej która to tak mocno jest "PRO SPORTOWA" tylko wtedy jak Polacy zaczynają odnosić sukcesy, była transmisja z jakichkolwiek zawodów w Polsce? Czy w ogóle jakichkolwiek zawodów międzynarodowych???
Dlaczego TV nie "zainwestuje" w pokazywanie sportów bez udziału Polaków tak, aby młodzi ludzie zobaczyli jakie sukcesy odnoszą inni przez co wzbudzi to chęć zdobywania sukcesów również i u nich? Np. Skicross albo snowcross bardzo widowiskowe dyscypliny i jedynie są pokazywane w trakcie olimpiady....tak jest z każdą inną dyscypliną sportową...
Sam nie wiem co o tym myśleć, ale z takim podejściem do sportu ludzi rządzących nie zajdziemy daleko, a oczekiwania mamy ogromne.....Co myślicie ?
#olimpiada #sport ##!$%@? #narciarstwo #sportyzimowe #pzn #skoki #skokinarciarskie
  • 5
@Norskee: no bez przesady, pieniądze są, tylko źle inwestowane...to nie jest proces na rok czy dwa....a i pewnie sponsorzy też by się pojawili widząc, że coś się "dzieje"
"inwestować" w tory do biegania narciarskiego


@Kizik: U nas nie ma gdzie tego zrobić. Płaski kraj, mało śniegu. Jak są takie miejsca, to są dość zatłoczone, narty biegowe zrobiły się dość popularne ale tylko jako weekendowa rozrywka dla tych co mają czas i pieniądze. A w Norwegii? W takim Trondheim mają tramwaj, który ich wywozi z centrum miasta wprost w okolice z kilometrami wyratrakowanych tras. Ciemno, to zakładają czołówki i poginają.
@nikifor: hmmm to fakt, że nie mamy co się równać z Norwegią która "nartami stoi", ale myślę, że z odrobiną chęci znalazło by się trochę miejsca żeby zrobić trasy do biegania narciarskiego...nie mówię tutaj o 30-40 km tras, ale o większej ilości mniejszych tak, żeby właśnie nie było tłoku...brak śniegu, płaski raj - faktycznie to nie pomaga, ale np. za sąsiednią granicą na Słowacji warunki są już trochę lepsze i jest