Wpis z mikrobloga

Czy wiesz…

jak różne czynniki wpływają na WZROST wydzielania DOPAMINY?

Oto kilka przykładów
1. smaczne jedzenie: 50%
2. seks: 100%
3. alkohol: 200%
4. nikotyna: 225%
5. kokaina: 400%
6. amfetamina: 1000%

DOPAMINA- ważny przekaźnik w organizmie, który odpowiada m.in. za
- odczuwanie przyjemności
- obniżenie poziomu stresu
- wzrost motywacji do działania!

#zdrowastonka #zdrowie #medycyna #ciekawostki
---------------------------------------------------------------------
Zapraszam cię do śledzenia tagu #zdrowastonka, pod którym będę umieszczać inne ciekawostki związane ze zdrowiem, medycyną czy odżywianiem (ʘʘ)
  • 30
@ciezka_rozkmina Nie wnikam w tego typu szczegóły
@kolnay1 To są dane ogólne, wiadomo że wszystko zależy od czegoś.. moim celem nie było skupianie się na szczegółach, a raczej zobrazowanie co jakiej wielkości ma wpływ. A jeśli wielkie litery i wykrzyknik kojarzą się tobie z kiepskimi "infografikami" to nic nie poradzę, każdy ma jakieś skojarzenia ;)
@lubielizacosy Jeśli ktoś nie zna odpowiedniej dawki, to owszem. Smaczne jedzenie nieodpowiednio spożywane też może być nieprzyjemne.
@dajspokoj9: To nie są szczegóły. Ale oczywiście łatwiej napisać wpis nie weryfikując informacji, wrzucając wzięte znikąd procenty nie poparte żadnym materiałem źródłowym. To nic osobistego ale moim zdaniem taka dezinformacja - w przypadku gdy poruszany jest temat substancji psychoaktywnych - może być szkodliwa.
@ciezka_rozkmina A najłatwiej wydać bezpodstawną opinię ;) Wikipedia twoim źródłem wiedzy? To szacun.
To że nie wdawałam się w szczegóły nie oznacza, że procenty są wzięte znikąd. Nie neguje tego co piszesz,ale uważam, że wchodzenie w takie szczegóły nie ma tutaj racji bytu.