Wpis z mikrobloga

@pavulon78: ja używam, i PLC miażdży wifi, router mam 2 pokoje obok siebie i z zasięgiem jest niby okej ale prędkości na wifi były bardzo słabe (często w granicach 5-10Mbit przy teoretycznej umowie na 300Mbit). Z gniazdka mam zwykle 50-100Mbit (zalezy pewnie od pory dnia, nie jestem jedynym użytkownikiem). Nie pamiętam niestety jaką prędkośc mam gdy jestem bezpośrednio podpięty do routera (chociaż, ściśle rzecz ujmując przy PLC to w tym momencie
@bbeniutek: No ja właśnie wczoraj zaopatrzyłem się w łącze teoretycznie do 600Mbit. Wczesniej miałem do 150. I przez wifi w pokoju obok gdzie stoi komputer stacjonarny przez wifi miałem około 50-60. Teraz przy łączu teoretycznie 4 razy szybszym dalej przez wifi mam 50-60 i kombinuję właśnie z PLC. Tylko że trochę się boję wydać ponad 3 stówy bez gwarancji poprawy działania. Mieszkanie w około 15 letnim bloku. Dziś spróbuję sprawdzić tą
No z tą samą fazą to słyszałem że właśnie nie koniecznie.


@pavulon78: koniecznie, inaczej zamiast bezpośredniego połączenia między gniazdkami będziesz miał co najwyżej łączność jedynie dzięki przesłuchom z przewodu do przewodu.

Idziesz do najbliższej skrzynki z korkami. Jeśli jest jeden korek do obu gniazdek - to są na tej samej fazie.


@wamaga: nie gadaj bzdur. Oba gniazdka mogą mieć osobne zabezpieczenia, a być na jednej fazie. Albo nie być. Jak
@pavulon78: nie ma takiej możliwości, jeśli sa na jednym zabezpieczeniu, to są i na jednej fazie. Ale myślę, że możesz być spokojny, jeśli to jest kilkunastoletni blok, to szansa na to, że masz w mieszkaniu przyłącze trójfazowe jest nikła (właściwie, jedyna możliwość to specjalnie wykonana niestandardowa instalacja z uwagi na elektryczne ogrzewanie lub kuchnię elektryczną/indukcyjną w domu).