Wpis z mikrobloga

to po co mają taką usługę?


@vrdst: piszesz, że korzystałeś z takowej usługi kilkukrotnie w przeciągu kilku lat i to w kilku firmach, ale z tego co co się orientuje to jedyna firma która udostępnia taką usługę, to tylko DHL i to tylko od paru miesiecy, co było zresztą jedną z przyczyn strajków w tej firmie. tak wiec zastanów się z jakiej usługi niby korzystałeś i wyluzuj trochę z tymi
  • Odpowiedz
@vrdst: a co do zostawiania u sąsiadów, zawsze przed tym powinno sie poinformować osobę do której jest paczka, przynajmniej ja tak robiłem. Na 100 osoby 99 było zadowolonych i dziękowało. Zawsze sie znalazła ta jedna osoba która nie dostała paczki :)
  • Odpowiedz
Pracuję obecnie jako kurier DHL, z tą usługą doręczenia po 18 tą są niezłe jaja. Wprowadzili to razem z allegro gdzieś chyba pod koniec października gdzie reklamowali to jako alternatywę dla doręczenia do pracy. Nawet przez moment mieliśmy ziomka który jeździł z tymi paczkami(#!$%@? go na tydzień przed wigilią by przyciąć koszty), jednak jak się okazało tych paczek przychodziło może 9-15 szt. tygodniowo(na całe Wejherowo) więc zgaduje ze finansowo nie pykło. Usługi
  • Odpowiedz
@patryk_t: średnia zarobków kuriera to 2100 netto, a od ponad roku co drugi kurier, który do mnie wpada mówi ze wschodnim akcentem, więc gdybyś chciał zmusić kurierów do pracy w takich godzinach to musiałbyś równocześnie słono im to wynagrodzić, a co za tym idzie te dodatkowe koszta musiałbyś zrzucić na klientów, a tego nie możesz zrobić ponieważ w tej branży w Polsce istnieje wolny rynek i inne firmy kurierskie zjadłyby
  • Odpowiedz
zamów kuriera w godzinach 18-22, godzina 14 kurier dzwoni czy może mnie w domu nie ma bo jest w okolicy xD

oczywiście 18-22 nikt się nie pojawia

ja rozumiem że to robota dla mało ambitnych i rozumnych ludzi ale #!$%@? xD


@Dzolejro: Po prostu kurier ma #!$%@?, że cie nie ma i to nie jego wina, tylko firmy że przyjmuje takie przesyłki, a nie ma kogoś kto je dostarczy wieczorem.
  • Odpowiedz
@L722: ale co mnie to obchodzi? Firma powinna zatrudnić kurierów zmianowo i dbać o to żeby byli tacy co wożą rano i tacy co wieczorem. Później zdziwienie że jest brak szacunku dla kurierów.
  • Odpowiedz
@Dzolejro: przecież to napisałem, to wina firmy, a kurier ma #!$%@? na te godziny jak pracuje od 6 rano i tak samo go to nie obchodzi jak i ciebie.
  • Odpowiedz
@Omate: gdyby jakąkolwiek informacja była to nie ma problemu. Kiedys kurierzy dzwonili jak były problemy, zwykle byłem w stanie podać 2-3 adresy i jeśli im pasowało to tam pakę zostawiali. Kiedyś z kurierów zawsze byłem zadowolony i zawsze parę zł napiwku dawałem bo można się było że wszystkim dogadać. Ale niestety od paru lat każda taka akcja kończyła się tym że któryś sąsiad mi paczkę przynosił a ja oczami swiecilem
  • Odpowiedz
przecież to napisałem, to wina firmy, a kurier ma #!$%@? na te godziny jak pracuje od 6 rano i tak samo go to nie obchodzi jak i ciebie.


@L722: niezłe podejście do pracy. Kurier musi być praca dożywotnia, bo w normalnej robocie z takim podejściem kariery nie zrobisz.
  • Odpowiedz
pewnie nadawca cie ruchał na hajs i przycinał pare złotych za mityczne doreczenie wieczorne a ty sie na biednych kurierach wyżywasz, zluzuj poślady troche


@Fenomenomen: dla mnie to jest osobista wycieczka i jak wymagasz bardziej uprzejmej odpowiedzi to zaczynasz dyskusje że złego poziomu. Swoją drogą faktycznie przesadziłem więc przepraszam.
Która firma dokładnie to już nie pamiętam, podałem dwie z którymi miałem zawsze problemy, u którejś z nich były akcje z
  • Odpowiedz
niezłe podejście do pracy. Kurier musi być praca dożywotnia, bo w normalnej robocie z takim podejściem kariery nie zrobisz.


@vrdst: ty za to zrobisz karierę niewolnika. Jesteś w pracy od 6:00, jak wyobrażasz sobie dostarczenie paczek o 18-22? To firma musi zadbać o to aby był kurier wieczorny do takich przesyłek, ale w praktyce często go nie ma bo się to nie opłaca, za mało jest takich paczek, ale najlepiej
  • Odpowiedz
@vrdst: znaczy wiesz, ja pracowałem w Dpd i u nas były 2 godzinne przedziały, strefa a,b,c była tez D ale to rzadkość, na rejonie byłem od 10, czyli tak do 16 miałem paczek, ale to zależało od dnia czasem miałem paczki tylko ja strefę a i b wiec chwile po 14 zjeżdżałem na magazyn. Klienci powinni dotrzymywać smsy z przedziałami godzin i powinno to wszystko grać, ale jak to w
  • Odpowiedz
@Omate: jest niewdzięczna praca, widać że firmy kurierskie mają w dupie klientów i pracowników. Dla mnie jako klienta nie ma problemu że coś nie przyszło danego dnia, problem jest jak 3 dni z rzędu miało być doręczone, SMS od kuriera przychodzi, a po 3 dniach dzwonisz i dostajesz info że nie miał kiedy doręczyć i wróciło. Jestem w 100% pewien że i Ty i @L722 macie swoje racje, niemniej
  • Odpowiedz
Ja nie rozumiem ludzi, jakbyśmy chcieli każda paczkę na określona godzinę to koszt wysyłki byłby 50-60 zł, już widzę jak mi przywozi kurier Książkę warta 30 zł z wysyłka za 60. Założę się ze większość z was pisząc ,,zamawiałem na x godzinę „ ma na myśli wpisałem w rubryce ,, informacje dla kuriera” będę o 16 w domu :) Założę się ze kurier ma takich paczek z 10-15 codziennie na pace i
  • Odpowiedz
@Dzolejro: popracuj kilka dni jako kurier i dopiero wtedy powiedz że są #!$%@?.. ciekawi mnie jak byś za sobą giry ciągał i dalej pisał takie głupoty..
  • Odpowiedz
@ZigiZyg nie obchodzi mnie to, chcę tylko dostać moją paczkę w terminie za jaki zapłaciłem, jak to zrobią to już nie moja sprawa

Jak idę do restauracji, zamówię schabowego a dostanę krupnik to mam go zjeść po cichutku i nie narzekać bo jakbym popracował jako kucharz to bym zrozumiał? xD
  • Odpowiedz
Kurier mi dzwoni o 14, mowię że jestem teraz w pracy, powiedział ze na 2 dzień o 12 podjedzie do mnie do biura bo to jego rejon i co? #!$%@? się nie odezwał i nie odbiera telefonów, a ma umowę która na dniach się przedawni a dzisiaj wyjeżdżam na urlop. Kurierzy to #!$%@?
  • Odpowiedz