Wpis z mikrobloga

@defoxe: chcialbym sie przekonac gdzie stoje na tej skali, uwazam sie za czlowieka madrego ale wydaje mi sie, ze brakuje mi takiej czysto matematyczno-logicznej inteligencji - a niedlugo bedzie taki test w moim miescie
  • Odpowiedz
@defoxe: zrobilem ostatnio 2 i wyszla srednia z nich 125 ale prawdziwosc wyniku wydaje mi sie taka zgadywanka - albo oddaje przyblizone realne iq albo nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@insejn: chyba nie ma czegoś takiego jak "realne iq". W każdym teście wyjdzie inaczej.
Testy brały pod uwagę twój wiek? Testy są też różnie skonstruowane...
Nie jestem ekspertem, mówię z własnego doświadczenia.
  • Odpowiedz
@insejn: Możliwe, że to co napiszę jest nieaktualne, bo dawno się z Mensą bawiłem.

Kilka razy do roku, w różnych miastach Mensa robi nabór (info na ich stronie). Takie testy są darmowe i każdy może podejść. Jedyny szkopuł to to, że te testy mają zamkniętą skalę (chyba 157 iq, ale z pamięci piszę). Jeśli chcesz przystąpić do testu z otwartą skalą (bo jak masz 245 iq, to w tym podstawowym i
  • Odpowiedz
@insejn: pisałem, zdałem. Internetowe testy różnią się bardzo od tego co dają do rozwiązania w mensie. Jak jesteś uprzedzony do tego stowarzyszenia to poszukaj psychologa który bada IQ.
  • Odpowiedz
@Prekambr: sesje testowe są teraz odpłatne z tego co widzę, pomysle bo niedlugo w moim miescie jest zaplanowana. szczerze mowiac czlonkowstwo mnie raczej nie interesuje, bardziej sam poziom mojego IQ :P
@zly_dzien: ale tez polegaja na dopasowaniu wzorka do pozostalych czy na czyms zupelnie innym?
  • Odpowiedz
@insejn: tak, sesje są płatne (50 zł przelewem, 100 zł w dniu egzaminu), na stronie są podawane terminy i miejsca najbliższych testów i warto się spieszyć, bo schodzą bardzo szybko; testy są całkiem inne niż te w internecie, wszystkie są obrazkowe i dość mocno ograniczone czasowo oraz restrykcyjne (np. nie można się wracać wstecz). ogólnie wg mnie warto iść "z buta" bez jakiegoś większego przygotowania żeby się po prostu sprawdzić
  • Odpowiedz
@Prekambr: Brednie. Nie ma czegoś takiego jak testy "badające ajkju 250". Ani w Mensie, ani poza Mensą - żeby zrozumieć dlaczego wystarczy się douczyć co to jest skala z rozkładem normalnym i co by taki wynik znaczył. Więc jak gdzieś piszą AJKJU MILJON to musieli mieć mocną magiczną kulę do wróżenia. (mogą być co najwyżej testy podające skale centylowe dla grup nie_populacyjnych, np. osób z wyższym wykształceniem, ale nie da się
  • Odpowiedz
@Wincento: No to wychodzi na to, że Mensa chciała mnie naciągnąć na kilka złociszy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Te 245 iq miało symbolizować jakąś niesamowitą wartość. Myślałem, że to jasne (i nawet nie liznąłem zasadności "przeliczników" iq).
  • Odpowiedz
@Wincento: No to wychodzi na to, że Mensa chciała mnie naciągnąć na kilka złociszy ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Prekambr: Mensa nigdy nie robiła jako Mensa takich testów(*).
Od 2006 do 2015 był test w którym można było uzyskać maksymalny wynik 156+ (w skali z SD=24). Test stosowany przed 2006 też nie miał takich wyników, bo maksymalny wynik miał na poziomie 99 centyla. Od 2016 jest stosowany
  • Odpowiedz
@ever_second: W Polsce jest jest wersja WAIS-R (WAIS II) renormalizowany chyba w 2007 i ze zmienionymi wtedy pytaniami. Pracowania Testów Psychologicznych niestety nie zabiera się za zrobienie testu na podstawie późniejszych wersji :( choć pracują nad WISC-V dla dzieci. Niestety testu RAIT w polskiej wersji też się raczej (szybko) nie doczekamy.
Choć do diagnostyki klinicznej WAIS-R w zupełności wystarcza.
  • Odpowiedz