Wpis z mikrobloga

Ej panowie i panie z #programowanie
W końcu mam trochę wolnego przez pare tygodni i chciałbym się zagłębić nieco w tematykę #ai #machinelearning
Polecacie coś na start? Problem polega na tym, że python u mnie średnio (#java here) i nie wiem czy faktycznie muszę się z pytonem zakumplować, czy w javie też coś ukręce? Jakieś biblioteki, frameworki?

Słyszałem, że 'Artificial Intelligence: A Modern Approach' jest spoko opcją (1,1k stron trochę odstrasza) i że lepiej uczyć się osobno tych zagadnień bez powiązania z językiem - przerobiłem jakiś czas temu z 200 pierwszych stron, ale tak po prawdzie to nauczyłem się ino tysiunca algorytmów i sobie odpuściłem. Wita, rozumita - najlepiej się mi uczy na praktyce i realnych przykładach
  • 11
@wafel93: zacznij od statystyki i algebry liniowej. W javie ciężko coś ukręcić od zera, no chyba że masz już zaprojektowany model, a wtedy do implementacji potrzebujesz może kilku klas typu Macierz z Apache Commons.
Też polecam pythona, bo inicjację, uczenie i predykcję zrobisz w trzech linijkach. Oczywiście z pomocą biblioteki.
@Ojjojo: mam nadzieję, że kiedyś wejdzie ustawa zakazująca poszerzania horyzontów xDD
No dobra ziomeq, tylko ten matlab mnie przeraża - boję się, że w pewnym momencie padnie hasło, użyj 'superfunkcjonalnośćwbudowanejwmatlab.exe' i nie będę mógł odnaleźć żadnej analogicznej biblioteki w javie -> będę musiał wynajdować koło na nowo.
No ale może faktycznie masz rację, looknę w to - może się obejdzie bez matlaba i materiał nie rozjedzie się
@wafel93: Ten kurs od Andrew Ng z Coursery możesz spokojnie zrobić nawet pomijając zadania z Octave/Matlaba. Teoria to to co jest w nim naistotniejsze i dlaczego warto go przerobić, daje naprawdę solidne podstawy w ML/AI. A zadania mozesz sobie w sumie zaprogramowac w dowolnym jezyku w ramach ćwiczenia, bez większych problemów da radę ;)