Wpis z mikrobloga

@Szczescia_Sczypta: Na początku palo santo ma wpływ na smak yerby, bo drewno dodaje charakterystyczny smak, ale po jakimś okresie(kilka miesięcy?) ten smak ustaje.
Co do zestawu od Wojtka, to wydaje mi się, że ta bombilla jest tylko pokryta alpaką, a nie 100% z niej wykonana.
@Szczescia_Sczypta: ja mimo wszystkich wad wybieram bambusową. Nie wiem czym kryje się bombile, ale u siorbaczy z Am Pd zaobserwowano dużo nowotworów jamy ustnej i warg. Najlepsza pewnie byłaby srebrna albo tytanowa, ale to drogie jak cholera.
Tykwa to koszmar, leci z niej i gnije błyskawicznie.
@Szczescia_Sczypta: zwykle ludzie zaczynają z termometrem i później z niego rezygnują, ja zrobiłem na odwrót, przez jakiś rok piłem bez termometru, a teraz z. Jak tylko temperatura w czajniku opadnie do 70°C, przelewam wodę do termosów i piję już bez podgrzewania. Bardzo wygodne.
@Szczescia_Sczypta Nie ma sprawy, ja jestem z niej zadowolony. Pamiętam, że wszedłem do tego sklepu wkurzony i mówię, że mam juz dosyć zatykających się bombilli z alledrogo i chcę coś co się na 100% nie zatka, cena nie gra roli xD

Co do termometru kiedyś używałem, ale potem zacząłem do termosu dodawać odpowiednią ilość zimnej wody żeby mieć te około 70 stopni. Generalnie preferuję bardziej zimną yerbe niż ciepłą. W yerbie fajne
@Szczescia_Sczypta Tylko filtry łyżeczkowe z dużą ilością drobnych oczek, bo są uniwersalne i nawet drobno mieloną yerbe bez problemów przefiltruja. Aktualnie używam takiej ( https://un-mate.pl/bombilla-paraguay2-alpaka-19cm ) z alpaki i jestem bardzo zadowolony, nie zdarzyło mi się żeby się zatykała i nawet wczoraj piłem z jej pomocą chimarrao i dała radę :) Niklowaną kiedyś używałem i nie polecam, kiepsko wykonana, powłoka galwaniczna szybko zeszła i często się zatykała.

PS Kusi mnie też na
@fuji: Na pewno spróbuje z melonem i sokiem ().

Dlatego zawsze się zastanawiałem po co ten przedział 70-80 'C jak terere zalewa się na zimno i też puszcza soki, więc jak zaleję 50 czy 65 'C to też nie powinno być problemu.

Z Alpaki nie chce, bo to stop mosiądzu wysokoniklowego, a jak wiadomo nikiel nie jest zdrowy ;).