Wpis z mikrobloga

e linki - wyborcza, kuchnia wp xD


@vajroos: Z top 5 google. Nie będę Ci książek skanował przecież.

oprocz tego co wymieniłeś masz modyfikowaną skrobię


@vajroos:

Skrobia modyfikowana – szkodliwa? Dane naukowe dotyczące stosowania skrobi modyfikowanych w produktach żywnościowych potwierdzają jej bezpieczeństwo dla zdrowia. W przypadku skrobi modyfikowanych metodami chemicznymi, dodatek substancji chemicznych został ustalony na wystarczająco niskim poziomie, tak aby nie stanowił niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia konsumentów. Tego
@vajroos: Co jest wg ciebie półskładnikiem? No i co wg ciebie nie jest chemią? Białka, złożone z aminokwasów, cukry, złożone z monosacharydów z wiązaniami glikozydowymi? Czy naturalnie występujące tłuszcze tzn estry glicerolu i wyższych kwasów karboksylowych? Wszystko co masz w jedzeniu, nie ważne jak naturalnym, jest zawsze w 100% chemią.

Aaaa no i zanim napiszesz najgłupszą ripostę na świecie: to że coś jest naturalne nie jest tożsame z tym że jest
@neo_1995: "półskładnikiem" są dla mnie produkty przetworzone i jeśli mam do wyboru produkt których ich nie zawiera lub mniej to jest dla mnie lepsza alternatywą. Szczególnie, że indeks glikemiczny po przetworzeniu produktu wzrasta. Nie twierdzę nigdzie, że same w sobie takie produktu są złe ale nie sądzę, że długotrwały wpływ ich stosowania w naszych organizmie został w 100% sprawdzony w dłuższym cyklu stosowania.
Domyślam się, że skład jest ok i nie ma tam jakiś wynalazków. Cena jest niska bo one nie są po to by na nich zarobić a po to by ściagnąć klienta do sklepu i aby ten klient oprócz pączków kupił coś jeszcze. Standardowe metody naganiania klientów.
@vajroos: Opierasz się w swoich opiniach na przypuszczeniach, dowodach anegdotycznych i chwytliwych hasłach mających na celu wywołać niepokój i podejrzenie spisku. Wrzucasz wszystkie produkty przetworzone do jednego worka - rozumiem że kurczaka jadasz na surowo, bo jest dla ciebie lepszą alternatywą? W tej chwili w masowym żywieniu jedyną rzeczą przetworzoną która budzi NAUKOWE kontrowersje to uwodornione tłuszcze (które z uwagi na proces produkcyjny zawierają wiązania podwójne w konfiguracji trans - podkreślam: