Wpis z mikrobloga

Wrocławska policja znalazła samochód Magdy Żuk?

Samochód Magdaleny Żuk, która przed kilkoma miesiącami w tajemniczych okolicznościach zmarła podczas wyjazdu do Egiptu - został dziś rano znaleziono we Wrocławiu – wynika z nieoficjalnych informacji portalu GazetaWroclawska.pl. Auto znaleziono, bo ktoś się do niego włamał. Oficjalnie policja potwierdza, że złapała sprawców włamania do peugeota, który stał bez tablic rejestracyjnych na wrocławskich Krzykach.

#magdazuk #magdalenazuk #csiwykop
  • 113
  • Odpowiedz
  • 0
@Brunhilda2
"Powiedział, że władze Egiptu w drodze "zupełnego wyjątku" zgodziły się na udział polskiego prokuratora w sekcji zwłok kobiety. Zapowiedział, że jeszcze w środę będzie rozmawiał z prokuratorem generalnym Egiptu w sprawie wymiany informacji i dalszej współpracy. Dodał, że szef MSZ Witold Waszczykowski zaangażował się w pomoc dyplomatyczną "aby umożliwić nam skuteczniejsze zrealizowanie zadań śledczych, które chcą realizować prokuratorzy na terenie Egiptu".
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/magdalena-zuk-ziobro-o-sekcji-zwlok-polki-ktora-zmarla-w-egipcie,738602.html

Zatem wg. Ciebie prokurator generalny bajki opowiada?
  • Odpowiedz
@Brunhilda2: Czy Ty znasz L.osobiście, ze jesteś w stanie stwierdzić jacy są?
Bo kultura i miłe słówka słówka to nie tylko domena dobrych ludzi, ale też biznesmenów którzy zdają sobie sprawę, że wizerunek to rzecz ważna i będą lizać dupkę, a jak klient wyjdzie wyzwą pod nosem od głupiego uja/urwy.
  • Odpowiedz
@33t: Absolutnie nie opowiadał bajek! Skąd Tobie w ogóle takie coś do głowy przyszło? Na początku był pełen entuzjazm i dobre zapowiedzi, to wiedzą wszyscy, bo każdy wierzył, że sprawa będzie w mig rozwiązana. Niestety w praktyce okazało się inaczej, i to też wszyscy wiedzą. ;-) Po prostu ...Egipt nie spełnił naszych oczekiwań. Znajdę inne linki.
(Nie będę już się czepiać TVN, bo nie obchodzi mnie orientacja mediów. I w tym
  • Odpowiedz
@33t: Nagranie: Znasz oryginalny link. A ten podany - rzeczywiście szkoda komentować, bo każdy słyszy to "co się stało" w różnych wariantach (ograniczony slownik?) i byłoby to śmieszne, gdyby nie było takie smutne. I to ... nic nie dało :-(

Proszę bardzo - tu o tym, do czego sprowadzało się branie udziału w sekcji. Gdzieś widziałam nawet bardziej wyraźne stwierdzenie, ale to i tak wystarczy:

"godz. 12.50 Media: Jakie są efekty
  • Odpowiedz
@33t: c.d.

Upadek? Świadkowie? Żona lekarza krzyczała ok. 2:50 "skoczyła, skoczyła" i lekarz zobaczył Magdę leżącą na ziemi.
Nie było mowy o samym momencie skoku, a to kluczowa sprawa. Dopowiadam: pewnie nie widziała tego. ENIGMA! Prawdę mówiąc, takim świadkom to my dziękujemy. Raz był stolik, raz M. dała (przy swoim stanie) nura jak zawodnik olimpijski.
Monitoringu nie wydano wtedy - to już podejrzane.
Zdjęcia leżącej M. nie pokazali, chociaż inne drastyczne
  • Odpowiedz
@dioxyna: Dioxi, nie mogę stwierdzić, że znam ich dobrze, np. z jakiejś sprawy, ale powiem w stylu oświadczeń, że nie znaleziono dowodów na to, że ich w ogóle nie znam w jakiś sposób :-) (Nie z fb, bo konta nie posiadam). Mimo świadomości, że kultura i bycie miłym "sprzedaje" przyznam się, że w dalszym ciągu mam do nich zaufanie.
  • Odpowiedz
@Strega: Odnośnie znajomości czy nie, to powiem
to samo, co napisałam do Dioxi. Nie mam konta na fb. Rozumiem, co chcesz powiedzieć, i oczywiście jest w tym racja, ogólnie rzecz biorąc. Ja jednak nie wiem, jakie były prawdziwe przyczyny tego, i na razie nie wnikam w to.
  • Odpowiedz
@33t:Jeżeli to standard z tą opieszałą pomocą międzynarodową, to tym bardziej powinni starać się zapobiec przynajmniej niektórym komplikacjom i zabrać ciało M. ze sobą.
  • Odpowiedz
@czepit: To jest jak najbardziej możliwe. Na tym etapie tego s... hmmm pechowego śledztwa już mnie nic nie obchodzi, po co M. tam pojechała, czy podano jej coś, czy wzięła coś dobrowolnie, Czy była ofiarą handlu kobietami, czy jechała tam w jskiejś misji, czy też na wypoczynek. Czy chodziła do Grey'a, czy była tam tylko 3 razy. Czy podjęła niewłaściwe decyzje i zadała się z nieodpowiednimi ludźmi.
Jedyne, co mnie obchodzi,
  • Odpowiedz
  • 0
@Brunhilda2

Tak, "by w Polsce można było"... Tyle, że była potem balsamacja-niespodzianka. ;-) Dlaczego nie chcesz rozmawiać o sekcji? To dowód nr 1.


Nie chcę rozmawiać o balsamacji (nie o sekcji - rozróżniamy pojęcia), bo nie rozumiesz i nie dopuszczasz myśli o celowości wykonania tego zabiegu (nie chodzi o transport). Traktujesz to tylko jak złą wolę egiptu. Dla nich (polska strona) to nie była żadna niespodzianka, dlatego m.in pojechali. Dlatego mają płyn..itd...i
  • Odpowiedz
@33t: Dzień dobry j dzięki. W tym przypadku sekcja łączy się nierozerwalnie z balsamacją. Pewnie, że łatwiej i wygodniej bezkrytycznie przyjmować oficjalne informacje. Nara i do wieczora, kontrargumenty będą. :-)
  • Odpowiedz
@33t: Jeżeli wydaje się Tobie wiarygodne wszystko, co mówi Rutek, śledczy, Egipt, świadkowie ... to sprawa jest prosta: wystarczy przeczytać "oryginalne źródła" (mam na myśli czyjeś cytowane wypowiedzi i oświadczenia/komunikaty). Słowa kluczowe: "nie znaleziono", "nie wykryto", "nie miał (nie mieli) nic wspólnego ze sprawą", nie udostępniła protokołów", "nie zgadza się godzina śmierci", "nie została zgwałcona", "nie ma śladów przemocy", "nie stwierdzono udziału osób trzecich" albo "wykluczyła udział osób trzecich"... i już
  • Odpowiedz
@33t: Sekcja: Chyba się tu nie zrozumiałyśmy.
W żadnym wypadku nie kwestionowałam potrzeby wykonania sekcji przez Egipt. Przecież jeżeli stało się to w ich jurysdykcji i sami mieli prowadzić śledztwo także na swoim terenie, wykonanie pierwszej sekcji w E. było zasadne.
Pewne jest, że lepiej byłoby je wykonać wcześniej, a nie po bodajże 10 dniach (czyli po 5 dniach od objęcia sprawy śledztwem prokuratorskim). No ale to miało się odbyć w
  • Odpowiedz
@33t: Sekcja: Chyba się tu nie zrozumiałyśmy.
W żadnym wypadku nie kwestionowałam potrzeby wykonania sekcji przez Egipt. Przecież jeżeli stało się to na terenie ich jurysdykcji i sami mieli prowadzić śledztwo także na swoim terenie, wykonanie pierwszej sekcji w E. było zasadne.
Pewne jest, że lepiej byłoby je wykonać wcześniej, a nie po bodajże 10 dniach (czyli po 5 dniach od objęcia sprawy śledztwem prokuratorskim). No ale to miało się odbyć
  • Odpowiedz
  • 0
@Brunhilda2
Nie, nie wydaje mi się wiarygodne wszystko co mówi rutek...itd...zresztą to co mi się wydaje, nie ma żadnego znaczenia. Ech...mówię pass. Bo oprócz tego, że mamy odmienne zdanie to mam wrażenie, że już w ogóle się nie rozumiemy. A przynajmniej tak odebrałam ostatnie wpisy w odniesieniu do moich... Nie mam ochoty powtarzać jeszcze raz tego samego, co nawet nie tak dawno pisałam... zupełnie do niczego to nie prowadzi. Zatem pass...

  • Odpowiedz
@33t: Odnośnie poprzednich wpisów: specjalnie zadałam pytanie, kto zezwolił na balsamację. Mianowicie, parę dni temu widziałam zdanie (i to nie wypowiedziane przez R. ani dziennikarza czy jakiegoś internautę), w którym zabrzmiało tak jakby dystansowanie się od faktu, że ciało zostało zwrócone zabalsamowane.
  • Odpowiedz