Wpis z mikrobloga

Mirki z #grybezpradu co kupić jak żyć?( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam do wydania ~100PLN z dedykacją na grę/gry w Empiku. Potrzebuję Waszej porady.

Co już jest w domu:
- Carcassone
- Dixit (z kilkoma dodatkami)
- Dobble
- iKnow
- Jenga
- Jungle Speed
- Kalambury
- Kolejka (+ Ogonek)
- Loża szyderców
- Monopoly
- Munchkin (Legendy)
- Party Time
- Pędzące Żółwie
- Potwory w Tokio
- Roar! (nie do końca bez prądu, ale wiadomo)
- Stawka większa niż życie (jeszcze nie ogarnąłem, trochę zbyt skomplikowana jak na moje potrzeby)
- Tajniacy
- Wsiąść do pociągu

Zależy mi na:
- względnej prostocie zasad (j.w. Stawka większa niż życie póki co leży rozpakowana, może to kwestia tego jak napisana jest instrukcja i braku czasu na dokładne analizowanie. Z marszu odrzucam pozycje, które w zestawie mają pięć milionów różnych żetonów, znaczników, kart, odznak, kapsli, pionków, kostek i instrukcję grubości trylogii Sienkiewicza). W gronie growych pikników zasady muszą być łatwe do wytłumaczenia szybko, albo łatwe do pojęcia w pierwszej kolejce gry.
- dużej przyjemności z grania
- ilość graczy 2+ (do zagrania z różowym i w większym gronie)
- nie chciałbym powtarzać czegoś co już mam jak chodzi o pomysł na rozgrywkę i mechanikę

HALP!

#cokupic
  • 18
@zagu: Smallworld, ale to nie w Empiku (chyba, a przynajmniej nie ~100zł - najtaniej chyba 123zł + przesyłka, ale warto), ewentualnie może Taboo?
Fajna kolekcja btw, w moim typie bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zagu:
- 7 cudów świata pojedynek - na dwie osoby, bardzo przyjemne
- Times up - tak zwana "imprezówka", moim zdaniem jedna z lepszych
- Takenoko - lekko przekracza 100 zł, ale warto
- Colt express - ta też w empiku lekko ponad 100, ale w innych miejscach można taniej dostać
@Polanin: Dixit jest na pokładzie, a Taboo nie potrzeba, bo jego elementy są w Party Time. Nie chcę zapychać sobie miejsca "podobnymi" grami. Z resztą gry typu Taboo, czy Czółko doskonale się rozgrywa z użyciem aplikacji na smartfonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z resztą gry typu Taboo, czy Czółko doskonale się rozgrywa z użyciem aplikacji na smartfonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zagu: w sumie racja, sama o tym pisałam, więc nie wiem czemu polecam xD Z aplikacji jeszcze są czarne historie w wielu wariantach całkiem fajnie zrobione ( ͡° ͜ʖ ͡°)