Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #zagadka Wykopki dzisiaj rozwiązywałem sobie z ciekawości test na prawko - jeżdżę 10 lat (i właśnie oblałem). Pojawiły się 2 pytania. Bez szukania i sprawdzania odpowiedzcie na nie - plusując odpowiedni komentarz. A dodatkowo piszcie poniżej co chcecie - ewentualnie uzasadnienie. Niedługo podam odpowiedzi.
1. Wyprzedzanie
2. Rondo
Pobierz rafiko36 - #prawojazdy #zagadka Wykopki dzisiaj rozwiązywałem sobie z ciekawości test...
źródło: comment_wHhwn4tEMjhZa5tJKUYO4q3ViQSLkOsb.jpg
  • 104
@rafiko36
1.Tak
2.Nie, imo, ale szkoly jazd po rondzie jest kilka. Jedna mowi ze wrzucasz przy zejezdzie w poprzedzajaca ulice a druga wlasnie ze pezez caly czas jazdy po rondzie sygnalizujesz kierunkowskazem tor jazdy.
Dobra - poprawnej odpowiedzi nikt nie udzielił póki co. A poprawna jest 2x TAK - nie mam już screena, ale te 2 pytania mnie uwaliły. Komu się #!$%@?ło, że na rondzie włączamy kierunek. A sytuacja z wyprzedzaniem, jest uzasadniona tym:
6. Kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości

Byłem pewien, że mam rację, a tu takie kulki. Zadzwonie dzisiaj do tej szkoły i zapytam :)