Wpis z mikrobloga

@drect:

Nie, mój drogi #drect; parafrazując lekko i nie w temacie postać niejakiego Warszawiaka z "Bazy Ludzi Umarłych", nie spodziewałem się cyt.: "gówna Ducha Świętego w proszku", ale pytanie jest, po co wysyłać konwój taki jak zwykle, bo naprawdę ogarniają mnie wątpliwości, co do skutków takiego kroku, poza przerobieniem tych ludzi i ich pojazdów na konserwy mięsne. I tylko tyle. Dla mnie wygląda to na stratę zasobów ludzkich bez żadnego
@AvatarBubu: faktycznie, lepiej zostawić swoich rodaków na pastwę Turasów. Na prawdę nie masz pojęcia, jakie ma to również znaczenie w nagłaśnianiu agresji na Afrin na arenie międzynarodowej. Poza tym, gdyby twoje słowa miały coś z prawdy, Karaluchy ze swoją przewagą w sprzęcie i dominacją w powietrzu już dawno by zajęły cały kanton. Ale walczą na terenie górzystym, gdzie rację bytu w pierwszej kolejności ma uzbrojona piechota, a taka dotarła właśnie z
@drect: @drect:
1. Nie zostawić rodaków, ale równie dobrze czy pomyślałeś, że ten kanton, który zostanie w końcu zajęty w większej lub mniejszej części, będzie grobem dla siły żywej Kurdów, która może być potrzebna w innych miejscach wkrótce bardziej niż tu. To jest lekcja historyczna, daleko nie sięgniesz, proszę bardzo front wschodni II WŚ - polowi dowódcy niemieccy samodzielnie, wbrew rozkazom Adolfa cofali wojska a mieli rozkaz nie cofania się,
@drect:

Powiem więcej, unoszenie się honorem nie jest zawsze najlepszym rozwiązaniem, bo czasami jest to pułapka
Przykład z historii, powstanie styczniowe 1863, dyktator naszego powstania o nazwisku Bobrowski znany z tego że miał okulary tak grube jak teleskop ale głowę na karku, był nie w smak innej frakcji w powstaniu; specjalnie go obrażono, uniósł się on honorem i wyzwał na pojedynek pistoletowy osobę, która go obraziła i zginął bo nie miał
@AvatarBubu: Jeżeli Kurdowie będą mocno i skutecznie się opierali, i zadadzą Turcji spore straty to możliwe, że Erdogan odpuści sobie ataki na inne ziemie kurdyjskie bo nie będzie sobie mógł pozwolić na utratę sporej liczby osób i sprzętu. Technika jest po stronie Turcji bez dwóch zdań, ale morale, teren i doświadczenie bojowe jest po stronie Kurdów.
Ponadto patrząc demograficznie Kurdowie mają dużo większą dzietność więc nawet strata w stosunku 3:1 nie
@kolanin:

Dlatego mówię każdy inaczej to widzi i ma inne zdanie i bardzo dobrze; jeżeli to będzie dobry ruch to pięknie, ale ja z zasady nie jestem takim optymistą i dlatego te wątpliwości. Czas pokaże a niech nikt nie odbiera tego jako atak na siebie.
@AvatarBubu: odpowiadając na drugi wpis, lakonicznie stwierdzę, iż mylisz pojęcie honoru ze zwykłym solidaryzmem, manifestacją jedności. Kurdowie z Manbij nie mogą się odciąg od kantonu Efrin i udawać, że nic się nie dzieje. Ten konwój jest w pewien sposób symbolem; i kolejnym dowodem na to, że ludność kurdyjska może liczyć tylko na siebie.
@drect:
Możemy się tak przerzucać bez końca, ja swojego zdania nie zmienię i ty pewnie też.
Niech zatem Kurdowie solidaryzują się i zostaną zmieleni solidarnie w Afrin jak w maszynce do mięsa.
I dodatkowo, to nie był zwykły solidaryzm, wielki konwój pojazdów jadący z pełną pompą na pomoc. To już była kwestia honorowa, bo solidaryzować się można było prawdopodobnie i bez takiego rozgłosu.
@AvatarBubu:

Ad. 1 Do zajętego kantonu Turcja planuje przesiedlić 3 mln uchodźców syryjskich. Nie wchodzi w grę żadna eksterminacja, tylko radykalna zmiana stanu etnicznego w tym regionie. Z kolei argument o celowości tak powolnego działania jest nie do obronienia. Tutaj leży cały prestiż armii tureckiej. Cała akcja jest szczegółowo relacjonowana w tamtejszych mediach. Cały lokalny, i nie tylko, świat patrzy jak radzi sobie druga co do wielkości armia NATO. A jak
@AvatarBubu: nie jestem zwolennikiem czegoś takiego jak honor w stosunkach międzynarodowych, bo owo pojęcie w takiej niszy nie istnieje. Jestem także przeciwny pojęciu kapitału krwi i bezsensownemu umieraniu w ogóle. Ale ten przypadek jest odstępstwem od reguły. Ta pomoc była i jest KONIECZNA.

Niech zatem Kurdowie solidaryzują się i zostaną zmieleni solidarnie w Afrin jak w maszynce do mięsa.


I tym pokazałeś swoją nieumiejętność szanowania czyjegoś zdania. Dajesz łaskawe przyzwolenie na
W ataku na Afrin kraluchy robią za mięso armatnie a regularne wojsko chce minimalizować starty trochę specialsów i sprzętu pancernego+lotnictwo