Wpis z mikrobloga

Pytanie skierowane do użytkowników klawiatur z przełącznikami Cherry MX Brown.

Czy tylko mi się zdaje, czy te przełączniki w "feelingu" działania znacznie bardziej przypominają MX Red, niż Blue? Nie chodzi mi o ich dźwięk, tylko same odczucia z pisania.
Mam kilka klawiatur na przełącznikach Cherry MX Red, oraz Blue, ale teraz pierwszy raz korzystam z klawiatury na przełącznikach Brązowych i w pierwszej chwili myślałem, że ona jest na czerwonych, byłem prawie pewien! Aż musiałem się upewnić co to za przełączniki zdejmując klawisz - okazały się być brązowe.

W skrócie, ja w ogóle nie wyczuwam tego momentu aktywacji klawisza, tak jak w niebieskich przełącznikach. Pisze się po tym dokładnie jak na MX Red.

Dostałem jakąś wybrakowaną klawiaturę, czy faktycznie ten moment aktywacji w MX Brown jest ledwo wyczuwalny?

Klawiatura Corsair K95 Platinum.

#klawiaturamechaniczna #pcmasterrace #klawiatura #pytanie #kiciochpyta
  • 7
@webdruid: No Brązowy kolor znajduje się pod klawiszami. Sprawdziłem dokładnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Żeby nie było - wszystkie są brązowe na pewno i wszystkie działają tak samo - prawie nie da się wyczuć momentu aktywacji.
Nie jest on może dokładnie taki sam jak MX Red, bo jak leciutko wciskam klawisz i zwracam na to uwagę to lekko "haczy", ale serio jak piszę to uczucie dokładnie takie
A tak na serio, moment kliknięcia w mx brown jest imho wyczuwalny chociaż opór jest praktycznie identyczny jak w redach. Nie ma takiego oporu na początku jak w blue.


@webdruid: O właśnie! O to mi chodziło. Wymagana siła do aktywacji chyba sprawia że one mi tak przypominają MX Red. Bo moment aktywacji chyba faktycznie jestem w stanie wyczuć, ledwo co, ale jednak.
Zwyczajnie nastawiłem się na to, że dostanę takie MX
@FightMaker: Jak się przyzwyczajasz to nie odczuwasz tak wyraźnie. Ale różnica jest (mam browny obok redów w swojej klawiaturze ;))

Wynika to z tego, że Redy/Browny są tak samo lekkie, a co za tym idzie feedback w brownach jest słabiej odczuwalny jak w przypadku MX Blue. Ponadto dźwięk i lekka wibracja kliknięcia w MX Blue sprawia wrażenie potęgowania tego "schodka".
@FightMaker: dokładnie tak to wygląda. Różnica głownie odczuwalna jest podczas szybkiego pisania, kiedy ręce po prostu same pracują, tak jak np. gdy piszę ten komentarz. Gdy kładziesz rękę na MX Red, palce zapadają się w klawisze, a na Brownach delikatnie się zatrzymują. Ale jeśli chcesz pisać w miarę wygodnie, a nie możesz sobie pozwolić na MX Blue w biurze, to Brown jest w zasadzie jedyną opcją.
Jeśli do tego dodasz gumki