Wpis z mikrobloga

@Boczka: jak mówiłam - słówka, poza tym na przykład które głoski prajęzyka były zwarte przedniojęzykowe a które szczelinowe tylnojęzykowe, które głoski prajęzyka zmieniły się w które głoski obecnego, jakie były końcówki, daty i miejsca bitew, pokojów i traktatów, który pisarz napisał które dzieło i kiedy... wbrew pozorom jest tego dużo.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@nacpanazielonka No z wyjątkiem dat wydarzeń historycznych to nadal nie widzę zbyt wiele do wkuwania. ))¯_(ツ)_/¯ Gramatyka historyczna (mówiąc bardzo ogólnie) bardzo ułatwia naukę języka współczesnego, przede wszystkim słowotwórstwa. Działa to równie dobrze w drugą stronę. Szybciej się nauczysz, jak zrozumiesz zależności. Nie może to być wyłącznie wiedza narzucona i nie do pojęcia. Ktoś kiedyś w końcu to "odkrył" i ten prajęzyk odtworzył, tak czy nie? Który pisarz napisał które dzieło
  • Odpowiedz
@premo: Powinnam nazwisko po obu stronach pisać? Nigdy tego nie robiłam. Ale w sumie ostatni raz indeks wypełniałam w 2009 :/
@kamillo007: Nie masz roboty? Możesz mi na chacie posprzątać. Dobrze zapłacę.
  • Odpowiedz
@Boczka 3rd oficer na container ship 399m (aktualnie praktycznie najwiekszy na swiecie), o aktualnych i przyszlych zarobkach nie bede mowil zeby Ciebie nie denerwowac ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Trzesidzida: Też nie mogłam wyjść z "podziwu". Ale w ten sposób uczelnia tylko swoim własnym pracownikom utrudnia życie. Nam to chyba bez różnicy.
@kamillo007: No to nie, nie marzyłam o tym. Marzenie to samo od roku. Może nie marzenie, tylko plan.
  • Odpowiedz
@Boczka: 28 lat i zamiast zarabiać dalej studiujesz i jeszcze tagujesz wygryw bo dostałaś nic nie znaczącą 5,5? Chyba łyknąłem zarzutkę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@emdey: A gdzie przeczytałeś, że ja nie zarabiam? Nawet gdybym nie zarabiała, to czy nie mam prawa studiować sobie i do śmierci? :D
@Retoryk: Ok, czekam na przelew! Fajny chłopak z ciebie!
@CJzSanAndreas: Nie rozumiem, co masz na myśli. Masz nazwę uczelni, możesz sprawdzić regulamin i będziesz wiedział: a) czy są wymagane indeksy papierowe, b) jaki jest na danej uczelni przedział ocen. Same bystrzaki :D
  • Odpowiedz