Wpis z mikrobloga

Mireczki, dałoby radę napisać w Phaserze gierkę multiplayerową, w której konkretni gracze dołączaliby do instancji (np. party bijące bossa)? Otwierany specjalnie pokój, gdzie wchodzić do 5 graczy, wykonują jedno określone z góry zadanie i wychodzą. Dane do instancji wchodzą z bazy, wychodzą z niej też do bazy.
Chcę zrobić erpega via www (od bardzo dawna), ale żeby było ciekawiej to chciałem zrobić jakieś walki, na które gracz ma wpływ a nie RNG turówkę :D

A jak nie Phaser to co?

#phaser #javascript #gamedev #programowanie?
  • 9
@DonislawDev: programuję zawodowo, frontendowcem jestem, głównie jQuery, ale i AngularJS czasem wejdzie na warsztat :) raczej małe, proste strony niż duże systemy. Z gamedevem mam doświadczenie takie, że współorganizowałem parę gamejamów i konferencji, ale żeby samemu coś napisać to nie.
W podstawówce, jakies 15 lat temu, bawiłem się clickerami typu The Games Factory i Multimedia Fusion. Ale nigdy nic nie "wydałem". A chrapka na własną grę jest od bardzo dawna, tym
@DonislawDev: szczerze mówiąc to nie mam pojęcia, jakoś nigdy nie zagłębiałem się w społeczności języków :P
Aktualna wersja jest chyba z marca 2017. jQuery używam głównie do wrapowania selektorów i manipulacji DOM-em.
Do tej pory miałem w pracy mało rozwojowe i mało zaawansowane projekty; robiłem już to, czego się nauczyłem wcześniej sam. Teraz dopiero mam szansę w pracy zabawić z czymś nowym, a po godzinach sobie chcę grę napisać taką :)