Wpis z mikrobloga

Koszty zycia w Duzych / Srednich / Malych miastach zapraszam do dyskusjii ( odraz tutaj nie mowie o Mirkach z pod tagu 15k , tylko o normalnych kowalskich ktorzy smigaja 2 razy do roku na wakacje , zmiana auta co 3-5lat , wypad 2 razy na miesiac do restauracjii / fastfood / kino / silownie . dlugo nie bylo mnie w kraju , mam propozycje poworotu i tak zastanawiaja mnie ceny / wydatki kosztu zycia miesiecznego #zycie #zarobki #praca #gownowpis
  • 14
  • Odpowiedz
@blackredwhite: @TonyHaik: 5/6k? Kredyt to ok. 1.5k (a jeżeli z druga połówka to już w ogóle 700zl) w przypadku gdy bierzemy na 15 lat. Co z reszta kasy robisz? Ja aktualnie jeszcze studiuje, ale przy 3.5k opłacam pokój za 800, jadam obiady TYLKO na mieście i odkładam ok. 1000-1500 miesięcznie... wiec wakacje mógłbym sobie robić co 2 miesiące, a nie 2 razy w roku. Bez przesady.
  • Odpowiedz
@TonyHaik: @blackredwhite: odliczając samochód - ale w większym mieście jeżdżę jedynie na zakupy wiec średnio wychodzi mnie on 400zl (licząc już z OC itd). Imo 4.5 netto już by starczyło bez problemu. W moim przypadku sa małe koszta utrzymano samochodu.
  • Odpowiedz
@TonyHaik: tak. zawsze jak dostaje wyplate to 800 leci na pokoj, 1200 sobie zostawiam na zycie i 1.5k odkładam. 1200 na zycie to 40zł na dzień. Rzadko przekraczam ten limit, jak już to w weekend na jakiejś imprezie. Nie odmawiam sobie za bardzo. Stać mnie na nowe słuchawki, zmianę laptopa, flagowy telefon, podróże itd.

Ale jest haczyk - jestem singlem, nie mam zbyt dużych wymagań żywieniowych (jem codziennie w barze
  • Odpowiedz
@TonyHaik: za 6k netto to już 3k LUZEM bym odkładał. 2200zł na życie (po odliczeniu tych 3k i 800 pokój) to ponad 70zł dziennie. Nie wiem na co miałbym to wydawać podczas takiego normalnego dnia. Sushi codziennie odpada.
  • Odpowiedz
@teez: hm widac ze zdrowo i dobrze myslisz , troche mi naswietlies sytuacje bo juz balem sie ze 3,5k to za malo by przezyc w Polsce i celowalem w zarobki 4-5k , mniej wiecej obserwuje koszty produktow ktore przydadza sie na diecie to 800zl na caly miesiac bedzie spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale spokojnie pewnie 15-20 miesiecy zanim wroce do kraju to zaplecze finansowe bedzie:)
  • Odpowiedz
@TonyHaik: jak zarobisz troche mniej niz za granica wg Twoich mozliwosci, spokojnie mozna myslec o powrocie, a tak to ceny podobne (no powiedzmy wynajem tanszy). Jakbys mial zarabiac jak wiekszosc rodakow po 2k zł netto, to lepiej nie wracać, bo depresji dostaniesz.
  • Odpowiedz