Wpis z mikrobloga

#bitcoin #kryptowaluty
W sumie to sam jestem nocoinerem bo nie mam 18 lat, i to nie na moje nerwy, ale do #!$%@? pana, dlaczego nocoinerzy aż tak chcą żeby te waluty poupadały? Aż tak zazdroszczą zarobku innym, aż tak ich boli ze zbyt się boją żeby w to wejść xD Najlepsze na każdym dolku "hehe no to co koniec btc, dowodzenia hehe idioci myśleli że coś zrobio hehe nie ma, do normalnej pracy #!$%@?ć" a jak odbije to cisza z ich strony xD
  • 55
@Maci3kxD: po pierwsze, żeby był realny zarobek to zera i jedynki trzeba spieniężyć do waluty za którą możesz bułki w sklepie kupić, podstawowy problem z coinerami polega na tym że póki tego nie zrobią, tak naprawdę nic nie zarobili... ale oni tego nie rozumieją w większości, ale co mnie to obchodzi...¯\_(ツ)_/¯
@kamehameha: A wiesz, że oglądając np. listę najbogatszych ludzi w Polsce / na świecie to kwoty tam podane nie są ilością gotówki na koncie, tylko równowartością posiadanych aktywów biznesowych? Pieniądz leżący na koncie to strata, bo jest coraz mniej warty. A bitcoina czy jakąkolwiek inną walutę można w każdej chwili spieniężyć jeżeli zachodzi taka potrzeba. Na pewno dużo łatwiej niż jak masz kasę ulokowaną w nieruchomościach czy innych tego typu aktywach.
ponieważ bitcoin i inne kryptowaluty to zwykła piramida finansowa, kolejny ambergold i im prędzej to padnie tym lepiej.


@kontowykop: Nie, nie jest piramidą finansową bo nie spełnia definicji piramidy ponziego. Tak samo jak babka tulipanowa do której Bitcoin przez specjalistów takich jak tu jest ciągle porównywany też nie mieści się w definicji piramidy. Bitcoin jeśli już to jest bańką spekulacyjną. Pytanie brzmi jak duża to bańka
@cesares: oczywiście, że wiem i osobiście uważam że w większości przypadków jest to równoznaczne z podawaniem długości przyrodzenia wraz z kręgosłupem ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyobraźmy sobie, że mamy osobę która posiada dom o wartości 1 mln pln (no milioner jak sie patrzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)) ale nie ma pracy i realnych stałych wpływów gotówki a koszty stale na poziomie 10k pln/mies.
@kamehameha: Ponieważ dom, w którym mieszkasz, jest jednocześnie kosztem. Inaczej jeśli np. posiadasz dom czy inną nieruchomość, którą wynajmujesz i zarabiasz z niej pieniądze. Wtedy masz stały zarobek co miesiąc i do tego ulokowany milion złotych, który możesz spieniężyć jeśli zajdzie taka potrzeba. Pieniądz jest najwięcej warty wtedy, jeśli zarabia na kolejny pieniądz.
@cesares: zgadza się, jednak nie zawsze rynek pozwala na taki specyficzny najem i możliwości w tej materii są ograniczone. Inaczej można np. nabrać kredytu na np. 500k pln, kupić mieszkanie i wynajmować. Ale jak miesięcznie wychodzimy na "0" (uwzględniając opłaty i koszty kredytu) to tak naprawdę zamroziliśmy kapitał nic więcej. Oczywiście na przyszłość się opłaci ale daleką przyszłość, a wypada żyć tu i teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Maci3kxD: Zawsze tak było, ludzie mają bekę z innych ludzi, którzy ciągle wierzą w cudowne sposoby zarobku pieniędzy bez wysiłku. Coiner, który przypadkowo zrobił duży procent zysku ale za małe pieniądze i teraz nadal kupuje już za większe, bo chce więcej to w mojej ocenie nikt inny, jak gość, który w bukmacherce przypadkowo wygrał kasę i uwierzył, że zna się na sporcie lepiej niż buki i wali teraz za większa kasę.
@kamehameha: Pytanie czy jeśli np. kupisz mieszkanie za 200.000zł, weźmiesz na nie 160.000 kredytu i włożysz 40.000zł środków własnych (obecnie większość banków wymaga minimum 20% wkładu własnego), będziesz płacił 1000zł raty kredytu przez 20 lat i przez te 20 lat wynajmował je po 1000zł to uważasz to za mało opłacalny interes? Po 20 latach masz mieszkanie warte 200.000zł przy wkładzie 40.000zł (dla uproszczenia pominąłem kwestię inflacji, bo przez ten czas wzrosłaby
@cesares: ale ja nie neguję, że to dobry interes długoterminowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) chodziło mi o inny aspekt, bardziej związany z kosztami stałymi i realną możliwością nabywczą w danym czasie. Inwestowanie w kryptowaluty też nie jest głupie jeśli, tak jak napisałeś "robi się to z głową" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kontowykop: to samo można powiedzieć o dziełach sztuki, tyle kosztuje ile ktoś jest w stanie zapłacić. Za gówniany obraz pochlapany farbą 20mln, 100mln. To dlaczego dzieło elektroniczne nie może kosztować tylko 20k $?
@pawelwykop: Bo btc wchodzi na teren banków/rządów regulacje rządów spowodują zniszczenie bitcoina, co już się dzieje (regulacje w Indiach,Koreii, teraz w Polsce i UK). Jesteśmy świadkami zagłady kryptowalut.
@kontowykop: nie tym razem raczej, może btc spadnie kiedyś do iluś tam $ bo stać na to banki albo grube ryby. Ja kryptowalutom nie wieszczę upadku. Dla mnie rynek krypto jest jak prawdziwa giełda. Są blockchainy(Spółki akcyjne), mają swoje satoshi, czyli wycenę. Lepsze projekty przetrwają, gorsze upadną. Siacoin jest chmurą, xrp płatności, golem oferuje rendering. Takie projekty są bardzo potrzebne. Zobacz ile startupów powstaje i ile pada... 90%?. Ale te 10%
@Maci3kxD: Większość ludzi nie trawi bitcoinowców bo są tą samą kategorią ludzi co studenci prawa, weganie, koksy itp. #!$%@? się o tym na każdym kroku, mało tego - ci ludzie patrzą na każdego kto nie obraca kryptowalutami jak na podczłowieka. Nie można nawet rozpocząć z nimi dyskusji na temat tego czy krypto są dobre czy złe bo z miejsca nazwą cię przegrywem, frustratem albo zazdrośnikiem.
@neo_1995: nie spotkałem sie z czymś takim. Przeciwnie, ludzie nie namawiają do tego, bo wiedzą, że ryzyko jest duże i raczej lipa jakby ktoś przewalił hajs po czyichś namowach. Oczywiście mówie o ludziach co się znają, w internecie wiadomo, że jest sporo naganiaczy.
@Maci3kxD: @pawelczixd: @luthion: chodzi bardziej o to, że wykopki zrobili sobie boszka z bitcoina mimo, że posiadają 0.0015564 btc XD

Waluta z takim wahaniem nie ma szansy na zdominowanie płatności, tym bardziej że płacenie kryptowalutami to jakiś nieśmieszny żart. W dodatku nie ma w niczym pokrycia. A jak jebnie to ino ros. 90% w ciągu jednego dnia. To już nawet euro jest stabilniejsze.
@kamehameha: zależy czy bardzie opłaca sie mrozić kapitał, czy bić w odsetki, ale wychodzą z twojego założenia że wychodzisz na 0 to nawet i 50% RRSO jeżeli będziesz wychodził na 0 będzie opłacalne bez wkładu własnego