Wpis z mikrobloga

Dostałem właśnie odpowiedź z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Powiem tak: zrobiłem naprawdę bardzo wiele, żeby nie musieć tego pisać, ale... Skoro pan Adam Bodnar nie widzi mowy nienawiści i dyskryminacji mężczyzn w wypowiedziach i działaniach swojego zastepcy, pani doktor Sylwii Spurek, to znaczy, że jest ślepy. A ślepca z takiego stanowiska należy usunąć. Nie jestem zainteresowany prawem do używania podobnej mowy nienawiści wobec kobiet, gdyż chodzi mi o jej wyeliminowanie, a nie o symetrię. Poza tym, na 8 sztandarowych postulatów MRM, o które pytałem, w 2 przypadkach RPO "nie widzi potrzeby działań" (defeminizacja sądów rodzinnych i zwrot nakładów + odszkodowanie dla mężczyzny, który zajmował się i łożył na nie swoje dziecko). W 6 innych stwierdził, że kiedyś coś tam próbowal ale nie wyszło, czy tam inne srutututu, w każdym razie żaden z nich nie zostal załatwiony po myśłi mężczyzn. Spytany o inne działania przeciwko dyskryminacji mężczyzn wymienił jakieś pierdółki, typu brak przewijaków w męskich toaletach, no i nie omieszkał wspomnieć o wrocławskim Aquqparku, którego nie ruszyłby gdyby nie afera na Wykopie. No dobra, jedną w miarę istotną rzecz przytoczył: walkę z ogłoszeniami o pracy sugerującymi płeć. To o kilka rzędów wielkości ZA MAŁO jak dla mnie. Działania RPO w sprawie przeciwdzialania dyskryminacji mężczyzn uważam za pozorowane, a brak reakcji na wybryki zastepcy do spraw równości za skandaliczny i kwalifikujący rzecznika do dymisji.

PS: To miłe, że mnie tam już kojarzą :D (tak wynika z kontekstu) #spurekgate #dyskryminacjamezczyzn #rzecznikprawobywatelskich
  • 8
@nabavzbjl: Najbliższy krok to utworzenie wykopu ze szczegółami odpowiedzi i moim komentarzem. Kolejnym będzie próba konsolidacji już istniejących środowisk działających na rzecz praw mężczyzn. Zapowiadana jest manifestacja ojców w tym roku, będzie okazja porozmawiać z uczestnikami (śledzę wydarzenie). Przyda się coś w rodzaju mensrightswatch - strona zbierająca informacje o przypadkach dyskryminacji męzczyzn. Tworzę feeda. Co do pani Spurek, jest mały sukcesik. Prawdopodobnie sam RPO kazał jej zdjąć hasztag #trzymamstronekobiet z profilu
@Lajsikonik: Na główną z tym!

I nie było aby tak, że @Watchdog_Polska: prosili o kontakt, gdyby RPO cię zbył? Przecież takie postawy są nieakceptowalne. Jeżeli ktoś zajmuje się z ramienia państwa równym traktowaniem, to ma równo traktować. Kropka.

To powinien być golden standard a nie takie coś, bo przykład idzie z góry. Czy im w ogóle wolno nie usunąć jej ze stanowiska?
@Falcon: postaram się zrobic wykop na jutro. Jestem teraz zapracowany a chciałbym przeanalizpować wszystkie wpisy p. Spurek na FB i Twitterze pod kątem o czyje prawa dbała (powinno wyjść, że wyłącznie o prawa kobiet).
@Lajsikonik: Twittera już nie musisz...

Przejechałem przez to:
https://twitter.com/SylwiaSpurek/with_replies

i przyjmując domniemanie niewinności, tj. jak nie miałem pewności czy to czysto feministyczne, to liczyłem jako "inne". Masz tak:

52.8% to inne.
46.6% to explicite sprawy kobiet
00.5% to explicite sprawy mężczyzn.

PS alimenty liczyłem zawsze jako "inne", chyba, że z kontekstu w oczywisty sposób wynikało, że chodzi o alimenty dla kobiet, bo mężczyźni też otrzymują alimenty... choć rzadko.

PS2 znasz dobrego