Wpis z mikrobloga

@Yookas: @CichyGlosZTyluGlowy:
Ojciec mi zawsze opowiadał, że w latach 90 zaraz po transformacji wystarczyło zająć się dowolnym biznesem - dosłownie na wszystkim można było zarobić.
O kredytach za młodu do emerytury nikt nie słyszał.
Ja na swój start w życiu nie mogę narzekać, ale większość znajomych ma pobrane kredyty.

Oczywiście teraz masz możliwość pracy za granicą, studiowania w dowolnym miejscu itp
  • Odpowiedz
uważasz, że kiedyś było łatwiej o lepszy start?


@Yookas: cytując mojego wujka, "kiedyś nie było łatwiej ale było spokojniej" tzn ilość stresu jaki ma młody człowiek ma teraz jest o wiele większy.
  • Odpowiedz
  • 1
@modzelem tak, akurat początek lat 90, jeszcze z ustawą Wilczka, to złoty okres. Ale był to złoty okres, bo przez kilkadziesiąt lat nie istniał praktycznie biznes prywatny i brakowało wszelakich dóbr.
Kredyty ludzie też wcześniej brali, może nie w takiej skali, bo często w jednym domu mieszkało więcej niz jedno pokolenie.
Ale w dzisiejszych czasach jeśli ktoś chce się rozwijać, to po prostu może i ma ogrom możliwość. W dodatku nie są
  • Odpowiedz
cytując mojego wujka


@Benq20: to ciekawe, bo chyba odwrotnie niż pozostała część jego pokolenia, która na podstawie tych samych obserwacji wyciąga dokładnie odwrotne wnioski, a mianowicie:


Ile lat? Mieszka/-ł w Polsce?
  • Odpowiedz
cytując mojego wujka, "kiedyś nie było łatwiej ale było spokojniej" tzn ilość stresu jaki ma młody człowiek ma teraz jest o wiele większy.


@Benq20: madry wujek. u mnie w robocie to janusze #!$%@? jak to mieli kiedys gorzej bo banany to na swieta widzieli i do woja musieli isc, telewizory to rubiny byly czarnobiale i nie bylo internetow, a teraz mamy wszystko i narzekamy. xD
  • Odpowiedz
@Piterniel: nie wzrusza mnie to, bo często jest wypowiadane przez rodziców, którzy by jeszcze coś mogli zrobić z życiem, ale przez lata nie chce się im pomyśleć o zmianie pracy(mówię o tych, którzy mieliby szanse nieco poprawić zarobki i standard życia a przez 30 lat nie chciało się im iść na rozmowę o pracę)
Wiadomo, że nie zmienia przeszłości ani diametralnie nie zmienią życia, ale pokazując dziecku że po 30 roku
  • Odpowiedz