Wpis z mikrobloga

@DywanTv: Teoria gier zakłada że wszyscy gracze są racjonalni, natomiast na egzaminy zwykle przychodzi stado kretynów więc te obliczenia niekoniecznie mają odzwierciedlenie w rzeczywistości.
  • Odpowiedz
tylko prawdopodobieństwo, nie ma żadnej konkretnej liczby która zawsze wygra

@onionomous: A jak chcesz tu obliczyć prawdopodobieństwo dla nieskończonego zbioru liczb całkowitych ?
Trzeba by zebrać grupę ludzi. Zacząć tą grę, czyli żeby każdy wybierał najmniejszą nie powtarzającą się liczbę całkowitą. Powtórzyć to ze 100 razy(być może za każdym razem z inną grupą ludzi). Zebrać wyniki, określić które liczby się najczęściej powtarzały, które najczęściej wygrywały itp. I na podstawie tego
  • Odpowiedz
@danob99:

A jak chcesz tu obliczyć prawdopodobieństwo dla nieskończonego zbioru liczb całkowitych ?

w teorii się da, są przecież ciągi nieskończone sumujące się do 1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale nie o to mi chodziło, a o to że nie ma jakiejś matematycznej strategii która zapewni Ci zwycięstwo. Fakt, że o teorii gier nie wiem prawie nic ale mam nadzieję że tyle dobrze rozumiem ( ͡
  • Odpowiedz
@onionomous: To prawdopodobieństwo na zbiorze liczb naturalnych to jest ciekawe zadanie - nie istnieje "sensowna" miara probabilistyczna na podzbiorach N, to znaczy taka, że prawdopodobieństwo wylosowania liczby podzielnej przez n jest 1/n :)
  • Odpowiedz