Wpis z mikrobloga

  • 2325
Jestem niesamowicie dumna z mojej siostry. Nie mieliśmy łatwego startu w życiu, pieniędzy wystarczało ledwo na jedzenie (o ile w ogóle. Bywały tygodnie, że obiad na stole był luksusem). Mimo iż miała więcej obowiązków niż przeciętna nastolatka 10 lat temu, zdała maturę z polskiego, matematyki, niemieckiego, biologii, chemii i fizyki na poziomie 90-100%. Tata zawsze nalegał, aby spróbowała dostać się na medycynę, jednak zabrakło jej kilku punktów (po latach przyznała, że zaplanowała to, bo to nie to, co chciała w życiu robić, a jednocześnie nie chciała słuchać ciągle jaki to zawód lekarza dobry).

Parę miesięcy po maturze wyjechała do Niemiec pod pretekstem zarobku. W rzeczywistości była to kolejna zaplanowania akcja- pojechała pracować jako barmanko-kelnerka do małego miasteczka, gdzie chciała podszkolić język, bez kontaktu z polskim (poza rozmowami telefonicznymi). Po kilku miesiącach podeszła do egzaminu językowego, którego potrzebowała, aby dostać się na wymarzone studia - biologię (specjalizacja biologia molekularna). To oczywiście również jej się udało. Dostała się na uniwersytet w Berlinie, gdzie przez cały okres studiów zdobywała wszystkie możliwe stypendia naukowe, była autorem i współautorem kilku publikacji, zwiedziła pół świata jeżdżąc na konferencje i seminaria.

Od kiedy była na piątym roku zaczęły napływać zaproszenia z wielu miejsc, aby robiła u nich doktorat. Zdecydowała się na uniwersytet w Lund w Szwecji. Kolejne lata sukcesów naukowych, publikacji, etc.

Dzisiaj płynę do Szwecji, aby móc uczestniczyć w jej obronie doktoratu z immunobiologii. Mimo iz nasza relacja nie jest szczególnie bliska, mimo iż większość życia były między nami głównie spięcia, to jestem niesamowicie dumna z niej i podziwiam całe jej samozaparcie, siłę, wiedzę i upartość w dążeniu do celu. Jest idealnym przykładem, że sami decydujemy o naszym losie i mimo naprawdę wielu przeciwności losu czy ciężkiego startu w życiu, można osiągnąć wszystko.
#rodzina #chwalesie
  • 143
  • Odpowiedz
@yoreciv: Gratuluje siostrze, ale ta historia brzmi śmiesznie, próbujesz na siłę pokazac jaka jest niesamowita. Nie bardzo zrozumiałem sens tego zdania, że pojechała za granice zarobić, a tak naprawde zarobić xD Reszta również brzmi niedorzecznie. Mimo to, fajnie że sie jej układa.
  • Odpowiedz
@Perlo

oczywiscie ze byly testy na studia, siostra yoreciv jest w tym wieku ze to bylo normalne w tamtych czasach, tak samo jak pewnie pisala jeszcze dawna stara mature.


Ma pewnie 29-30 lat. Nie było testów, a maturę pisała nową.
  • Odpowiedz
@Roithamer: 32 lata, wiec na granicy nowej i starej nie chce mi sie liczyc kiedy co bylo, ale to byly czas testow do uczelni na 90%

btw kisne z ludzi, napisz ze ktos cos tam osiagnal i milion wpisow ze nie no bait bo jak mozna sie jezyka nauczyc jako barmanka, jak mozna to czy tamto xD komu by sie chcialo takie bzdury wymyslac.
  • Odpowiedz
@Perlo wiedza o wieku jej siostry nie jest powszechna i ogolnodostepna więc mam prawo twierdzic ze na podstawie historii coś sie kupy nie trzyma.
  • Odpowiedz
@yoreciv: nigdy nie rozumiałem jak można się starać w życiu. W sensie ja też nie jetem z jakiejś bogatej rodziny, moi rodzice pracują na poczcie, więc możecie sobie wyobrazić zarobki. Ale ja przez całe życie przechodzę jak przez masło. W szkole praktycznie w ogóle się nie uczyłem i skończyłem liceum ze średnią ponad 4.0 i maturą na średnio 75%. Studia rzuciłem bo mi się nie chciało, trochę pracowałem w jakichś
  • Odpowiedz
@krasecz: To prawda, yoreciv ma taki styl ze jak cos pisze to trzeba sie wiecej domyslac niz widac na 1 rzut oka ;) Ale nie ma tu nic klamstwa, moze ewentualnie jej siostra podkoloryzowala te historie z medycyna, no ale tego to nikt nie wie wiec yoreciv przekazala to co sama wie ;) W kazdym razie siostre ma madra, chciala sie tym pochwalic bo jest z niej dumna i szkoda
  • Odpowiedz
@Perlo

32 lata, wiec na granicy nowej i starej nie chce mi sie liczyc kiedy co bylo


Nowa od 2005 roku, czyli pisał ją rocznik 1986, więc ten siostry OPki (chyba że rocznikowo ma 33). ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz